PILNE: Ile kosztuje paliwo na stacjach paliw w Polsce 2 lipca 2022 roku? Te ceny to jakiś kosmos! [RAPORT]

PILNE: Ile kosztuje paliwo na stacjach paliw w Polsce 2 lipca 2022 roku? Te ceny to jakiś kosmos! [RAPORT]

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Podaj dalej

W tym tygodniu kierowcy mogli odczuć ulgę – paliwo nieco potaniało, co dało nam lekki oddech w kieszeniach w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. Na rynku światowym ropa kosztuje aktualnie około 110 dolarów za baryłkę, a ceny paliw szaleją, w zależności od danego regionu. Jakie ceny benzyny, diesla i LPG zobaczycie przy dystrybutorach w sobotę 2 lipca 2022 roku? Tego dowiecie się rzecz jasna z naszego artykułu!

Ile kosztuje paliwo na stacjach w sobotę 2 lipca 2022 roku? [RAPORT]

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Aktualnie ceny benzyny Pb98 w hurcie obniżył się wyraźnie, jeśli porównamy je ze stawkami, które obowiązywały podczas ubiegłego weekendu. Zmiana spadkowa jest o 170 zł niższa niż w zeszłą sobotę, natomiast w przypadku Pb95 mamy do czynienia ze średnim spadkiem ceny o 40 złotych. Diesel jest tańszy z kolei o 234 zł w porównaniu do ubiegłego weekendu. Są to z pewnością pozytywne informacje dla kierowców, które mają swój delikatny wydźwięk przy dystrybutorach na stacjach benzynowych i to jest na pewno dla nas bardzo pozytywne.

– W kolejnych dniach dalsza tendencja spadkowa może okazać się faktem – zwłaszcza będzie ona odczuwalna w tankowaniu benzyny. W okresie między 4 i 10 lipca 2022 benzyna w odmianie 98-oktanowej kosztować będzie 8,40-8,52 zł/l. Najpopularniejsza benzyna Pb95 ulokuje się w przedziale 7,74-7,86 zł/l. W przypadku diesla o radykalne obniżki będzie trudniej, a cena średnia tego paliwa wynosić będzie 7,81-7,93 zł/l. Na stacyjnych pylonach obniży się zapewne także cena autogazu, która może wynosić 3,40-3,49 zł/l – tłumaczy analityk Grzegorz Maziak z serwisu e-petrol.pl.

Ceny paliw delikatnie spadają, ale w dalszym ciągu nie ma wielu powodów do optymizmu

paliwo diesel benzyna
fot freepik

No dobrze, a jakie ceny paliw czekają na kierowców przy dystrybutorach w sobotę 2 lipca 2022 roku? Benzyna Pb95 w zależności od konkretnego regionu w kraju kosztuje aktualnie 7,71 – 7,83 zł za litr tego paliwa. Diesel z kolei w zależności od miejsca w jakim się znajdujemy kosztuje między 7,77 a 7,99 zł za litr. Nie są to rzecz jasna ceny o jakich marzymy, jednak widać delikatną tendencję zniżkową. Oby tak dalej…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News