PILNE: Ile kosztuje paliwo 25 marca na stacjach w Polsce? Nie mamy dobrych informacji dla kierowców!

PILNE: Ile kosztuje paliwo 25 marca na stacjach w Polsce? Nie mamy dobrych informacji dla kierowców!

Polski bon na paliwo już działa

Podaj dalej

Z powodu wahających się cen benzyny, diesla i LPG kierowcy każdego dnia z niecierpliwością zastanawiają się, ile przyjdzie im płacić za paliwo na stacjach benzynowych. Ceny poszczególnego rodzaju paliwa różnią się w zależności od miejsca, w którym się znajdujemy. Jak wygląda sytuacja na rynku paliw w piątek 25 marca 2022 roku? Niestety, na wstępie już was poinformujemy – nie ma zbyt wielu powodów do optymizmu, a ceny w dalszym ciągu są na wysokim pułapie.

PILNE: Ile kosztuje paliwo na stacjach benzynowych w Polsce w piątek 25 marca 2022 roku?

paliwo-akcyza-od-razu-kolejki
fot. freepik

Wiele wskazuje na to, że nie ma co się spodziewać znacznie niższych cen paliwa w nadchodzącym czasie. Baryłka ropy Brent kosztuje dzisiaj 119 dolarów, co nie daje zbyt wielu powodów do optymizmu kierowcom.

– Jak wynika z najnowszego badania stacji, w ciągu ostatniego tygodnia średnio o 20 i 30 groszy na litrze potaniała benzyna Pb95 i olej napędowy, za których litr płaci się dziś 6,59 i 7,29 zł. Niestety w dalszym ciągu średnia ogólnopolska cena LPG utrzymuje się na wysokim poziomie i wynosi 3,79 zł/l. Aktualnie benzyna 95-oktanowa jest najtańsza w województwie świętokrzyskim, gdzie jej litr kosztuje średnio 6,56 zł. Na Opolszczyźnie z ceną 7,22 zł/l jest najtańszy olej napędowy, a na Lubelszczyźnie autogaz, za którego litr płaci się tam 3,69 zł – informują analitycy serwisu e-petrol.pl, cytowani przez portal Moto Fakty.

Ceny paliwa nas nie rozpieszczają i niewiele wskazuje na to, że coś w tym aspekcie może się zmienić

24 marca szalona promocja na paliwo - diesel i benzyna za darmo
fot. freepik.com – amparogv

Pamiętajcie jednak, że podane powyżej ceny są uśrednione i w wielu stacjach benzynowych na terenie naszego kraju paliwo może faktycznie kosztować nieco więcej. Dzisiaj, 25 marca benzyna Pb95 kosztuje średnio około 6,45 zł za litr, olej napędowy około 7,21 zł za litr, z kolei LPG cały czas pozostaje w kwocie 3,70 zł za litr. Pozostaje poczekać na nieco lepsze czasy, bo te, które aktualnie przeżywamy mocno ściskają nas za kieszenie. A kiedy nadejdą lepsze czasy? Trudno teraz pokusić się o odpowiedź na to pytanie. Miejmy jednak nadzieję, że nie są to odległe marzenia…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News