PILNE: Ile będzie kosztować paliwo na Boże Ciało? Fatalne informacje dla kierowców, co za drożyzna!

PILNE: Ile będzie kosztować paliwo na Boże Ciało? Fatalne informacje dla kierowców, co za drożyzna!

diesel benzyna paliwo ceny paliw podatki

Podaj dalej

Ceny paliw to temat, który od dłuższego czasu spędza sen z powiek polskim kierowcom. Wszystko z powodu wysokiej intensywności podwyżek cen zarówno benzyny, diesla i LPG. Jakie ceny paliwa będą czekały na nas przy dystrybutorach na Boże Ciało? Niestety, nie mamy dla was dobrych informacji – będzie drogo, bardzo drogo i nie ma zbyt wielu powodów do optymizmu, jeśli chodzi o ceny paliw.

Jakie będą ceny paliwa na Boże Ciało? Niestety, nie mamy dla was dobrych informacji…

ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik.com

Urszula Cieślak, analityk z firmy BM Reflex, podczas rozmowy z Wirtualną Polską wskazuje, że podwyżki cen benzyny w ostatnich tygodniach na stacjach benzynowych miały niespotykane tempo, co jest sporym powodem do zmartwień.

– Jeszcze nie musimy obawiać się cen benzyny 95 szybujących do 10, czy tym bardziej 15 złotych. Sądzę, że wcześniej dalszy wzrost cen ropy i paliw może spowodować spowolnienie gospodarcze i spadek popytu. Przewiduję, że do długiego weekendu sytuacja się uspokoi. Możemy spodziewać się wzrostów o najwyżej 50 groszy na litrze. Ceny benzyny 95 oscylować będą w przedziale 8-8,50 zł – tłumaczy ekspertka.

Ceny na stacjach w dalszym ciągu będą bardzo wysokie i nawet jeśli wzrosty w pewnym momencie wyhamują, to jak na razie nie mamy co liczyć na powrót do normalności, o czym informuje w dalszej fazie swojej wypowiedzi Urszula Cieślak.

Ceny paliw będą stale rosły. Nie mamy co liczyć na jakiekolwiek obniżki cen benzyny, diesla i LPG

paliwo plus pieniądze świadczenie
fot. freepik.com –
lucigerma

– W zależności od lokalnej konkurencji nie podnoszą oni cen do poziomu powyżej 8 złotych i tym samym rezygnują z własnych zysków, często nie zarabiają i walczą, by nie dokładać. Sytuacja wciąż będzie dynamiczna i nawet jeśli wzrosty wyhamują, to nie wrócą raczej do dawnych wartości – tłumaczy ekspertka, cytowana przez wp.pl.

Jak sami zatem widzicie, ceny paliw podczas długiego weekendu nie będą rozpieszczały kierowców. Nie pozostaje nam nic innego, jak zacisnąć zęby w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji i z niecierpliwością czekać na lepsze czasy, które w końcu nadejdą… Ale kiedy? Tego niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News