PILNE! Google ukarane potężną grzywną! Czy to oznacza problemy dla m.in. Google Maps?

PILNE! Google ukarane potężną grzywną! Czy to oznacza problemy dla m.in. Google Maps?

Podaj dalej

Google ma spore kłopoty. Francuski urząd do spraw konkurencji poinformował wczoraj, iż firma została ukarana grzywną w wysokości aż 500 milionów euro! To kara za brak negocjacji z wydawcami prasy w sprawie wynagrodzenia należnego wydawcom z reprodukcję ich treści. Wiele wskazuje na to, że firmę czekają spore problemy. Jak się to odbije na ich interesach? Z pewnością ta kara uderzy w wiele interesów! No cóż, trzeba było myśleć!

Google ukarane drakońską karą. Muszą zapłacić aż 500 milionów euro!

Oprócz wyżej wspomnianej kary, jak informuje agencja AFP, urząd nakazał także Google przedstawić ofertę wynagrodzenia za bieżące wykorzystanie ich chronionych treści. Kara grzywny jaka grozi firmie za każdy dzień zwłoki to nawet 900 tysięcy euro! Google ma zatem spore problemy, bowiem nie często czyta się o tak dotkliwych karach dla tak dużych przedsiębiorstw.

Szefowa urzędu Isabelle De Silva podczas rozmowy z mediami przyznała, że jest to największa grzywna, jaka kiedykolwiek została nałożona przez Urząd Ochrony Konkurencji za wykonanie decyzji. Waga naruszeń zobowiązań przez Google jest podobno olbrzymia. Prawo jest po to, aby jego przestrzegać i jest to fakt niezaprzeczalny, z którym ta wielka marka nie do końca chyba mogła się pogodzić.

Trzeba było myśleć. Teraz muszą bulić ogromne kwoty za swoje zaniedbania

Rzecznik Google poinformował w rozmowie z AFP, że jest bardzo rozczarowany tą decyzją. Jego zdaniem grzywna nie odzwierciedla zupełnie wysiłków włożonych przez Google do wyjaśnienia tej sprawy. No cóż, trzeba było myśleć wcześniej. Szkoda, że te miliony tak łatwo zostaną oddane w takiej sprawie, bo można byłoby je zainwestować w rozwój innych projektów, np. w udoskonalenie aplikacji Maps. A tak to z pewnością niektóre interesy firmy oberwą w tej sytuacji rykoszetem. A wy co o tym sądzicie? Dziwi was to? Czy już przyzwyczailiście się, że ten gigant i tak co jakiś czas otrzymuje wysokie kary? Dajcie znać! Ciekawi nas wasza opinia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News