PILNE: Fotoradary z dużymi zmianami. Kierowcy, szykujcie się na poważne kłopoty!

PILNE: Fotoradary z dużymi zmianami. Kierowcy, szykujcie się na poważne kłopoty!

fotoradar-przepisy-mandat

Podaj dalej

Od 2021 roku na autostradach zainstalowano pierwszy zestaw do odcinkowego pomiaru średniej prędkości. Efekt jego działań jest po prostu porażający – jeszcze nigdy tyle mandatów nie wystawiono na podstawie wyciągów z tego fotoradaru. GITD w związku z tym chce ulepszać tę technologię i przygotowuje nowe zestawy w takich miejscach, aby czaić się na kierowców.

Fotoradary z dużymi zmianami. GITD zbiera pierwsze żniwa i nie zamierza na tym poprzestawać

fotoradar zdjęcie
fot. pixabay

Główny Inspektorat Transportu Drogowego od dłuższego czasu stara się wprowadzić większy porządek na drogach, montując nowe fotoradary, które umożliwiają dokonywanie odcinkowego pomiaru średniej prędkości na autostradzie. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Fotoradar zainstalowany przykładowo w kierunku na Piotrków Trybunalski wykonał łącznie aż 112,2 tys. zdjęć.

Wśród stacjonarnych fotoradarów najwięcej zdjęć jadących z nadmierną prędkością pojazdów wykonały urządzenia w Warszawie, gdzie zdjęć wykonano jedynie 16,2 tysiąca. To pokazuje, że rozwiązanie wprowadzone przez GITD jest naprawdę pomocne i zbiera prawdziwe żniwa. Nic więc dziwnego, że planowana jest dalsza rozbudowa tej technologii, przez co kierowcy muszą mieć się na baczności, bo dawno nie było jeszcze tak łatwo o otrzymanie mandatu z fotoradaru.

Kierowcy muszą uważać na nowe fotoradary. Jeszcze nigdy nie było tak łatwo o mandat karny!

fotoradar

Biuro prasowe GITD poinformowało serwis Autokult, że w najbliższym czasie planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą, który zamontuje 39 nowych fotoradarów do odcinkowego pomiaru prędkości. Wśród lokalizacji, gdzie pojawią się nowe fotoradary są zarówno autostrady, jak i drogi ekspresowe. Można ich się spodziewać m.n. na A1 w woj. pomorskim na węźle Peplin-Swarożyn czy A4 na węźle Balice-Rudno. Póki co czekamy jednak na oficjalne potwierdzenie tych informacji i wówczas opublikujemy artykuł, w którym zawrzemy wszelkie lokalizacje, gdzie pojawią się nowe fotoradary.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News