PILNE: Fatalne informacje dla kierowców! Stacje benzynowe w całym kraju tymczasowo zamknięte!

PILNE: Fatalne informacje dla kierowców! Stacje benzynowe w całym kraju tymczasowo zamknięte!

stacja benzynowa

Podaj dalej

Niestety, po raz kolejny nie mamy dobrych informacji dla kierowców. Stacje benzynowe zostały tymczasowo zamknięte. Gdzie? Póki co w Gujanie Francuskiej. Wszystko przez zablokowanie składów paliw przez związkowców. Stacje benzynowe są zamknięte od poniedziałku, a informacje o tym przekazała we wtorek wieczorem agencja AFP. Póki co nie wiadomo czy wszystko wróci do normy w środę lub w czwartek. Sytuacja jest bardzo trudna, a kierowcy mają ograniczony dostęp do paliwa. Poniżej poznacie więcej szczegółów w tej sprawie.

Fatalne informacje dla kierowców! Stacje benzynowe tymczasowo zamknięte! Kryzys nabiera na sile, jest bardzo źle

e10-nowe paliwo uk
Getty Images

Stacje benzynowe ponownie mają zostać otwarte w środe lub czwartek. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Już teraz wiadomo jednak, że dystrybucja będzie ograniczona jedynie do 10 litrów paliwa na dany pojazd. Prefektura uzasadniła, że ma to umożliwić tylko i wyłącznie działanie służb ratowniczych i bezpieczeństwa wewnętrznego. Przed stacjami benzynowymi w tym regionie można zatem spodziewać się ogromnych kolejek po paliwo.

Związkowcy protestują przeciw działaniom rządu. Protestują także przeciwko ostatnim wyrokom sądu, które skazały czterech aktywistów na kary więzienia. Sprawa wydaje się być bardzo poważna, a kierowcy praktycznie są pozbawieni dostępu do paliwa. Czegoś takiego się nie spodziewaliśmy, ale jak widać kryzys paliwowy cały czas nabiera na sile i nie wiadomo kiedy ta karuzela się zatrzyma.

W Polsce także niestety nie mamy powodów zadowolenia. Kryzys trwa praktycznie na całym świecie

paliwo diesel benzyna

Przypomnijmy, że w Polsce także nie mamy specjalnych powodów do zadowolenia. Benzyna i diesel od dłuższego czasu kosztują ponad 6 złotych za litr. Nie lepiej wygląda sytuacja z LPG, ponieważ za litr gazu trzeba zapłacić zdecydowanie ponad 3 złote. Póki co nikt nie wie, kiedy to wszystko się zmieni, jednak jedno pewne jest już teraz – lepiej oszczędzajcie każdą złotówkę w tych trudnych czasach. Cieszcie się, że nie mamy takich problemów jak Francuzi. Mimo wszystko pozamykane stacje benzynowe to chyba byłby jeszcze większy problem niż tak wysokie ceny paliwa diesla, benzyny i LPG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News