PILNE: Drogi ekspresowe nie będą już darmowe! Rząd zapowiada ogromne zmiany

PILNE: Drogi ekspresowe nie będą już darmowe! Rząd zapowiada ogromne zmiany

PILNE: Drogi ekspresowe nie będą już darmowe! Rząd zapowiada ogromne zmiany

Podaj dalej

W ostatnim czasie kierowcy muszą zmagać się z wieloma mało pozytywnymi dla nich informacjami. Teraz kolejna z nich – rząd podjął decyzję o wprowadzeniu opłat za przejazdy drogami ekspresowymi. Jest to część Krajowego Planu Odbudowy, który został zatwierdzony przez Unię Europejską.

Drogi ekspresowe będą płatne! To już przesądzone…

nowe drogi droga autostrada a1 ekspresowe
fot. pixabay

Kierowcy od dłuższego czasu otrzymują kolejne gromy na swoje głowy. Nie dość, że paliwo kosztuje niemal po 8 złotych za litr i inflacja szaleje, to na dodatek rząd chce wprowadzić teraz opłaty za korzystanie z dróg ekspresowych. Nowe przepisy mają wejść w życie od nowego roku. Wprowadzenie opłat za drogi ekspresowe jest jednym z elementów Krajowego Planu Odbudowy, dzięki czemu do naszego budżetu wpłynie kilka miliardów euro.

Jak mają wyglądać opłaty? Przede wszystkim póki co nie zostało to ustalone – nie wiadomo, na jakie decyzje ws. drogi ekspresowej zdecydują się politycy. Wiadomo jednak, że za pobór opłaty miałby być odpowiedzialny system e-TOLL. Stawki jak na razie pozostają kwotą do uzgodnienia, jednak ich wprowadzenie spowoduje kolejne problemy dla kierowców, którzy ostatnimi czasy cały czas muszą łapać się za kieszeń.

Kierowcy muszą cały czas oglądać każdą złotówkę…

Drogi ekspresowe będą płatne, ale nie dla wszystkich kierowców

Kierowcy nie ukrywają zniesmaczenia decyzją rządu. Wychodzi na to, że Krajowy Plan Odbudowy po raz kolejny podzieli Polaków. Póki co czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie, ale jedno jest pewne – różowo niestety nie będzie…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News