PILNE! Drakońska zmiana w przepisach! W tym mieście będziesz mógł jechać maksymalnie 30 km/h!

PILNE! Drakońska zmiana w przepisach! W tym mieście będziesz mógł jechać maksymalnie 30 km/h!

30km

Podaj dalej

W ostatnim czasie cały czas w internecie możemy przeczytać informacje o kolejnych zakazach, jakie są wprowadzane na terenie niektórych państw i krajów. Teraz przychodzimy z kolejną tego typu informacją – Paryż wprowadził oficjalny limit kilometrów na poziomie 30 kilometrów na godzinę. Co ciekawe, wielu mieszkańców jest z tego powodu zadowolonych. Tego to się akurat nie spodziewaliśmy!

Ogromna zmiana w przepisach w Paryżu! Teraz pojedziesz tam maksymalnie 30 km/h!

Zmiana wprowadzona przez władze Paryża ma być korzystna zarówno dla środowiska, jak i dla zwykłych mieszkańców. Ograniczenie maksymalnej prędkości do jedynie 30 km/h ma pozwolić zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków oraz zredukować hałas na miejscowych drogach. Oprócz tego tego typu zabieg ten ma na celu obniżenie poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Wyżej wspomniane przez nas ograniczenia będą obowiązywały jednak nie na wszystkich ulicach Paryża. Na przykład na słynnych Polach Elizejskich bez problemu można jeździć z prędkością maksymalną wynoszącą do 50 kilometrów na godzinę. We francuskich mediach mogliśmy wyczytać, że decyzja o zmniejszeniu limitu prędkości została podjęta na szczeblu samorządowym. Jest to jeden z pomysłów, który ma za zadanie ograniczyć rolę pojazdów spalinowych. Czy się uda? To zweryfikuje czas.

Mieszkańcy są zadowoleni, choć taksówkarze nie do końca…

Sondaże wskazują jednoznacznie, że mieszkańcy Paryża są raczej zadowoleni z tego przepisu. Nie wszyscy jednak, jak to przy każdych zmianach, są z tego pomysłu zadowoleni. Ograniczenie prędkości szczególnie nie przypadło do gustu taksówkarzom, którzy uważają, że ta zmiana jest skierowana przeciwko nim. Aktualnie średnia prędkość w centralnej części Paryża wynosi jedynie 11 km/h. Jak widać, zmiany już zaczynają działać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News