PILNE: Dostaniesz dodatek do pensji w wysokości 470 złotych! Wszystko z powodu wysokich cen paliwa i energii!

PILNE: Dostaniesz dodatek do pensji w wysokości 470 złotych! Wszystko z powodu wysokich cen paliwa i energii!

diesel paliwo pieniadze

Podaj dalej

Na dodatki do swoich pensji mogą liczyć Francuzi, którzy na co dzień zarabiają mniej niż 2 tysiące euro. W przeliczeniu na nasze jest to 9200 złotych. Każda taka osoba otrzyma dodatek do swojej pensji w wysokości 462 złotych, z powodu wysokich cen paliwa oraz gazu i energii elektrycznej. Trzeba przyznać, że nic tylko przyklasnąć takiemu pomysłowi ze strony francuskich władz.

PILNE: Dostaniesz dodatek do pensji w wysokości 470 złotych! Musisz spełnić tylko jeden warunek!

diesel pieniadze samochod

Francja wprowadza tym samym zapowiadany już wcześniej dodatek inflacyjny do pensji pracowników. 36 milionów francuskich pracowników otrzyma świadczenie w wysokości 100 euro. Może się o nie ubiegać każda osoba, która miesięcznie zarabia mniej niż 2 tysiące euro na rękę. Pieniądze mają zrekompensować wzrosty cen. Nie tylko paliwa, ale też energii elektrycznej, gazu, towarów oraz innych usług.

Koszt programu jest szacowany prze francuski rząd prawie na 4 miliardy euro. Zdaniem premiera Francji Jeana Castexa dodatek jest świetną rekompensatą na rozwiązanie problemu związanego z rosnącymi cenami paliwa. Oprócz tego Castex zaznaczył, że liczy na to, iż w przyszłym roku ceny paliwa znacznie spadną, co przywróci komfort życia mieszkańcom Francji.

To już nie pierwsze takie działanie wymierzone przez francuski rząd. Nic tylko przyklasnąć!

Ponadto oprócz tego, przypomnijmy, że Francja już wcześniej podjęła decyzje o zamrożeniu cen gazu na cały przyszły rok. To reakcja władz na to, że ceny gazu podskoczyły w krótkim odstępie czasu praktycznie o 60 procent. Jest to bardzo szlachetne rozwiązanie, które ciśnie nam na usta zarazem jedno pytanie – dlaczego u nas nikt nie pomaga osobom w trudnych sytuacjach finansowych, tylko godzimy się na takie podwyżki?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News