PILNE: Do Krakowa nie wjedziesz samochodem spalinowym! Powstanie tam Strefa Czystego Transportu!

PILNE: Do Krakowa nie wjedziesz samochodem spalinowym! Powstanie tam Strefa Czystego Transportu!

Strefa Czystego Transportu – znak

Podaj dalej

Niestety, nie mamy dobrych informacji dla kierowców z Krakowa. Wiele wskazuje na to, że już w najbliższym czasie zostanie tam wprowadzona Strefa Czystego Transportu, co znacząco może utrudnić życie kierowcom samochodów z silnikami spalinowymi. Tym samym Kraków zostanie pierwszym miastem w Polsce, w którym powstanie pierwsza tego typu strefa, działająca już w oparciu o zupełnie nowe przepisy.

Kraków wprowadza strefę czystego transportu! Zapowiadają się ogromne zmiany dla kierowców, lepiej bądźcie na to gotowi!

Strefa Czystego Transportu - znak
fot. Marek Anioł / strazmiejska.krakow.pl

Z informacji, które zostały przekazane przez serwis krknews.pl jednoznacznie wynika, że na terenie Krakowa strefa czystego transportu zostanie wprowadzona najpóźniej 24 grudnia 2022 roku. A to oznacza spore zmiany dla kierowców poruszających się samochodami po tamtejszym mieście.

„Wojewódzki Program Ochrony Powietrza nakłada na miasto obowiązek stworzenia strefy czystego transportu wewnątrz drugiej obwodnicy. Przepisy dla Małopolski powstały w oparciu o nowelizację Ustawy o Elektromobilności i Paliwach Alternatywnych. Kraków został zobligowany, aby wprowadzić takie rozwiązanie do 24 grudnia 2022 roku” – można przeczytać w krknews.pl.

Posiadacze samochodów spalinowych mogą nastawić się na spore problemy. Czekamy na ostateczną wersję ustawy

strefa czystego transportu mandat

Strefy Czystego Transportu w Krakowie, które zostaną tam wprowadzone, będą obowiązywały Stare Miasto, Podgórze oraz Grzegórzki. Póki co nie zostały jeszcze ustalone ostateczne zasady, na jakich działać będą strefy, jednak wiele wskazuje na to, że kierowcy posiadający samochody spalinowe mogą mieć spore problemy. Będą oni mogli bowiem wjechać na teren stref, ale tylko przez trzy lata! Po strefach bez problemu będą mogły poruszać się bowiem tylko i wyłącznie auta elektryczne, napędzane wodorem lub gazem ziemnym. Szykuje się zatem spora rewolucja w Krakowie, na którą warto byście się już pomału nastawiani.

źródło: krknews.pl

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News