PILNE! Diesel jest już droższy od benzyny! Taka sytuacja potrwa co najmniej do wiosny!

PILNE! Diesel jest już droższy od benzyny! Taka sytuacja potrwa co najmniej do wiosny!

diesel paliwo pieniadze

Podaj dalej

Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców samochodów typu diesel. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że już niedługo diesel będzie droższy od benzyny. Sytuacja co gorsza ma utrzymać się aż do wiosny, co z pewnością nie jest dobrą informacją dla kierowców używających na co dzień olej napędowy.

Diesel jest już droższy od benzyny. Taka sytuacja ma się utrzymać do wiosny, a może nawet i dłużej…

paliwo diesel benzyna LPG

Według analityków z BM Reflex sytuacja może utrzymać się przez dłuższy okres czasu, jeśli tegoroczna zima będzie bardzo mroźna. Według analityków wzrost ceny diesla w ostatnim czasie na polskich stacjach benzynowych jest spowodowany wzrostem cen ropy naftowej oraz dużą obawą o podaż paliw opałowych. Diesel w ciągu tygodnia podrożał o kolejne 10 groszy i teraz kosztuje w Polsce około 5,89 zł za litr.

Podwyżki dotyczą także oczywiście innych paliw. Autogaz wzrósł o 12 groszy za litr do poziomu 3,09 zł. Litr benzyny Pb95 kosztuje aktualnie 5,85 zł za litr, co jest ceną o dwa grosze wyższą. A wiele wskazuje na to, że to nie koniec podwyżek – takich można spodziewać się w kolejnych tygodniach i niewiele wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie się zmieniło. Pozostaje już tylko chyba wziąć do ręki różaniec i czekać na jakiś nagły przełom, którego na razie niestety zupełnie nie widać.

Niestety, na obniżki cen paliw nie ma co liczyć. Pozostaje nam liczyć na cud i czekać na jakiś przełom w tej sprawie

diesel paliwo tankowanie

Średni poziom benzyny Pb95 i diesla ma urosnąć do 5,93 zł za litr. Taki stan rzeczy ma utrzymywać się do wiosny. Kierowcy diesla zatem będą musieli oswoić się z kolejnymi podwyżkami. Podwyżki sięgną także hurtowych cen diesla i benzyny, które mogą ustanowić rekordowe poziomy. Co ciekawe według analityków stacje paliw nie mają teraz swojego okresu żniw. Od kilku tygodni gwałtownie spadł poziom marż detalicznych. Teraz jest on o połowę niższy, jednak nie przekłada się to niestety na korzystniejsze ceny dla kierowców. A wy jak się trzymacie? Liczycie dalej, że w końcu ceny paliwa nieco spadną, czy jednak już jesteście pogodzeni ze swoim losem i tylko trzymacie się za kieszeń w tych trudnych czasach? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

źródło: BM Reflex + e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News