PILNE: Diesel idzie mocno do góry! Kierowcy w Polsce łapią się za głowę. Ile będziemy płacić za paliwo?

PILNE: Diesel idzie mocno do góry! Kierowcy w Polsce łapią się za głowę. Ile będziemy płacić za paliwo?

paliwo-stacja-paliw

Podaj dalej

Analitycy z serwisu e-petrol.pl w ostatnim czasie opublikowali średnie ceny paliw, jakie możemy złapać na stacjach benzynowych w naszym kraju. Kierowcy, którzy tankują diesel w Polsce przeżyli niemały szok, patrząc na średnie liczby, jakie trzeba zapłacić za litr oleju napędowego. A wiele wskazuje na to, że to dopiero początek góry lodowej.

Diesel idzie mocno do góry. Ceny za olej napędowy są potężne, to fatalne wieści dla kierowców

Od 1 sierpnia koniec rabatów na paliwo

Olej napędowy niezwykle szybko drożeje – jeszcze 31 sierpnia kierowcy płacili za litr tego paliwa 7,69 zł. Dzisiaj, w czwartek 1 września, kwota ta wzrosła do 7,75 zł. A pamiętajmy, że przed tygodniem kierowcy przy dystrybutorach mogli „łapać” ceny w wysokości 7,26 zł. Mówimy tutaj zatem o podwyżce niemal 50 groszy na litrze w siedem dni, a to musi budzić obawę kierowców o aktualny stan rzeczy na stacjach benzynowych.

Mamy też niestety kiepskie informacje odnośnie ceny benzyny Pb95, która także idzie do góry, co powoduje spore zmartwienie u kierowców. Benzyna w porównaniu do ubiegłego tygodnia jest o 5 groszy droższa. Mimo tego jest tańsza od oleju napędowego – średnia cena tego paliwa w naszym kraju wynosi bowiem około 7,47 zł, czyli jest o 3 grosze niższa niż podczas poprzedniej środy.

LPG stoi na stabilnym poziomie, co jednak nie do końca cieszy wszystkich kierowców

benzyna paliwo stacja

LPG w dalszym ciągu trzyma swoją stabilną cenę, co jest jedyną pozytywną informacją w naszym raporcie. Średnia cena tego paliwa wynosi około 3,18 zł za litr, co jest spadkiem o jeden grosz w porównaniu z ubiegłotygodniowym zestawieniem, co jak zawsze jest choćby delikatnym promyczkiem optymizmu, patrząc na to z czym musieliśmy się mierzyć niedawno.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News