PILNE: Darmowe ubezpieczenie OC dla wszystkich kierowców! Musisz spełnić tylko jeden warunek!

PILNE: Darmowe ubezpieczenie OC dla wszystkich kierowców! Musisz spełnić tylko jeden warunek!

sprzedaz kupno samochod

Podaj dalej

Wszystkie samochody, które są zarejestrowane poza terenem Unii Europejskiej, aby wjechać do naszego kraju, muszą posiadać międzynarodowe ubezpieczenie OC, czyli tak zwaną zieloną kartę. Alternatywą dla niej jest ubezpieczenie graniczne. W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie, ubezpieczenie graniczne jest aktualnie oferowane wszystkim kierowcom z Ukrainy za darmo przez trzech polskich ubezpieczycieli! Jak je uzyskać? Tego dowiecie się w naszym artykule!

PILNE: Darmowe ubezpieczenie OC dla wszystkich kierowców! Musicie spełnić tylko jeden warunek!

Polska Izba Ubezpieczeń wraz z ubezpieczycielami PZU, Warta i Ergo Hestia poinformowała w poniedziałek o darmowym ubezpieczeniu granicznym dla wszystkich obywateli Ukrainy. Obywatele mogą otrzymać za darmo ubezpieczenie graniczne poprzez spotkanie z agentami na granicy lub za pośrednictwem infolinii. Najwygodniejszą formą kontaktu z ubezpieczycielami wydaje się jednak bezpośredni kontakt na granicy, który każdy Ukrainiec może uzyskać i dostać tym samym darmowe ubezpieczenie. To kolejna pomoc ze strony Polski w reakcji na aktualną sytuację na Ukrainie.

Ubezpieczenie jest totalnie bezpłatne i obowiązują przez okres trzech miesięcy. Dlatego też, jeśli jesteś mieszkańcem Ukrainy, czytasz nasz artykuł i martwisz się o to, jak dostać się do Polski i potem zakupić ubezpieczenie, nie musisz już o tym myśleć. Wystarczy, że skontaktujesz się z odpowiednim ubezpieczycielem telefonicznie lub na granicy. Później nic już nie będzie stało na przeszkodzie, abyś w pełni legalnie mógł udać się do Polski, bez konieczności obaw o ewentualny mandat.

Wielkie brawa dla Polskiej Izby Ubezpieczeniowej! Trzeba pomagać!

pieniądze kara mandat ubezpieczenie oc
fot. pixabay

„Branża ubezpieczeniowa niesie pomoc obywatelom Ukrainy. Ubezpieczenie graniczne na 30 dni dla osób wjeżdżających z Ukrainy są bezpłatne. Oferują je @ERGO_Hestia, @PZU oraz #Warta – ubezpieczenia dostępne u agentów tych firm na przejściach granicznych. #Pomagamy #razemdlaUkrainy” – napisała Polska Izba Ubezpieczeniowa za pośrednictwem Twittera. I wielkie brawa! Warto pomagać!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News