PILNE: Czy autogaz faktycznie zniknie z naszych stacji z powodu wojny w Rosji? Rozwiewamy fakty i mity!

PILNE: Czy autogaz faktycznie zniknie z naszych stacji z powodu wojny w Rosji? Rozwiewamy fakty i mity!

autogaz lpg paliwo

Podaj dalej

W ostatnich dniach jest dużo zamieszania odnośnie sytuacji na rynku paliw. Wielu kierowców martwi się także co dalej z autogazem, który jest dostarczany do naszego kraju m.in. z Rosji. Uspokajamy – nie ma żadnego zagrożenia, by autogaz przestał pojawiać się na polskich stacjach benzynowych. Przynajmniej nic na to nie wskazuje, dlatego nie ma powodu do obaw.

Czy autogaz faktycznie zniknie z polskich stacji benzynowych? Uspokajamy! Nie ma takiego zagrożenia!

milioner rozdawał paliwo na stacjach

Wielu naszych czytelników było mocno wstrząśniętych naszym primaaprilisowym żartem, w którym poinformowaliśmy, że LPG zniknie z polskich stacji benzynowych. Nie martwcie się – to był tylko żart, zatem nie ma powodu do obaw. Oczywiście, problemy z dostawą gazu, jak i cenami, jakie płacimy na LPG nadal nie zniknęły, jednak mimo tego nie ma żadnych szans, aby autogaz zniknął z polskich dystrybutorów. Odetchnęliście z ulgą, co?

Sytuacja na rynku paliwowym jest jaka jest, ale mimo wszystko nie jest na tyle krytyczna, byście musieli sprzedawać swoje samochody z instalacją LPG. To byłaby prawdziwa głupota – nie czarujmy się. Nie pozostaje wam aktualnie nic innego, jak przeczekać te trudne czasy i liczyć na powrót cen autogazu do normalnych, ponieważ te, które aktualnie czekają na was przy dystrybutorach z normalnością nie mają zbyt wiele wspólnego.

Jak będą wyglądały ceny paliwa na stacjach benzynowych od 4 do 10 kwietnia 2022 roku?

paliwo-bez-podatku-wraca-do-lask
fot. freepik

Przypomnijmy, że z ostatniego raportu przedstawionego przez analityków serwisu e-petrol.pl wynika, że w przyszłym tygodniu, który będzie trwać od 4 do 10 kwietnia cena LPG będzie wynosiła około 3,79 zł za litr. Jeśli chodzi o benzynę, to tutaj również na próżno szukać szaleńczych obniżek – litr benzyny Pb98 będzie kosztował między 6,96 zł a 7,11 zł, natomiast litr benzyny Pb95 wyceniany będzie około 6,77 zł. W dalszym ciągu niewesoło wygląda sytuacja oleju napędowego, ponieważ za litr diesla trzeba będzie płacić 7,77 zł, co jest przerażającą kwotą dla kierowców tego typu pojazdów. Miejmy nadzieję, że kolejne zestawienia przyniosą nam nieco bardziej pozytywne informacje, no bo ile jeszcze można słuchać tych mało optymistycznych wieści?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News