PILNE: Chcesz otrzymać dodatkowe pieniądze z ZUS-u? Masz na to czas tylko do 31 stycznia!

PILNE: Chcesz otrzymać dodatkowe pieniądze z ZUS-u? Masz na to czas tylko do 31 stycznia!

pieniądze na dopłaty

Podaj dalej

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał Polakom w specjalnym komunikacie o kluczowym terminie, jakim jest 31 stycznia. To właśnie do tego czasu część płatników ma czas na złożenie druku ZUS IWA za 2022 rok. Złożone dane mają posłużyć do ustalenia wysokości składki na ubezpieczenie wypadkowe.

Chcesz otrzymać pieniądze z ZUS? Tego terminu nie możesz pod żadnym pozorem przekroczyć

kierowca żąda odszkodowania od Mercedesa
fot. pixabay

ZUS przypomina, że informację ZUS IWA muszą złożyć do końca stycznia wszyscy płatnicy, którzy nieprzerwanie od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku i co najmniej jeden dzień w styczniu roku 2023 byli zgłoszeni w ZUS-ie jako płatnicy składek.

„Chodzi o ubezpieczenie wypadkowe i dotyczy płatników, którzy zgłaszali do niego w ubiegłym roku co najmniej 10 ubezpieczonych oraz 31 grudnia 2022 r. byli wpisani do rejestru REGON” – podkreśla rzecznik ZUS Paweł Żebrowski, cytowany przez rynekzdrowia.pl.

Płatnicy muszą o tym pamiętać, by później nie obudzili się z przysłowiową ręką w nocniku

chorwacja kuny euro banknoty ważność monety gotówka
fot. pixabay

Wszyscy płatnicy, którzy przekażą do końca miesiąca stosowne informacje do 20 kwietnia otrzymają na swoje konto na PUE ZUS zawiadomienie o wyliczonej wysokości stopy procentowej składki. Pozostali płatnicy ustalą stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe, która będzie zróżnicowana od stopnia ryzyka uzależnionego od rodzaju prowadzonej przez nich działalności. Jak sami zatem widzicie terminy gonią i warto, byście o nich nie pamiętali, bo później przez to będziecie mieli tylko same niepotrzebne problemy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News