PILNE: Ceny za ubezpieczenie OC w Polsce pójdą niesamowicie do góry! Fatalne informacje dla kierowców

PILNE: Ceny za ubezpieczenie OC w Polsce pójdą niesamowicie do góry! Fatalne informacje dla kierowców

ubezpieczenie oc samochód

Podaj dalej

Z danych przedstawionych w raporcie „Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych 2021” wynika, iż ceny polis OC w naszym kraju w 2022 roku mogą gwałtownie wzrosnąć. Z pewnością nie jest to dobra informacja dla kierowców, którzy i tak mają na głowie wiele podwyżek w tych trudnych, pandemicznych czasach. Jak duże mogą być podwyżki, jeśli chodzi o ceny ubezpieczenia? Tego dowiecie się oczywiście z naszego artykułu.

PILNE: Ceny za ubezpieczenie OC w 2022 roku pójdą do góry. Kierowcy muszą przyszykować się na podwyżki cen

pieniądze kara mandat ubezpieczenie oc
fot. pixabay

W ubiegłym roku cena, jaką płaciliśmy za ubezpieczenie w roku 2020 zmalała średnio o 43 złote. Spadki, jeśli chodzi o średnią cenę OC widoczne są zresztą już od kilku lat. Teraz jednak ma się to zmienić, co oznacza, że możemy być świadkami podwyżek. Już w tym roku z wysokimi cenami OC zmagali się mieszkańcy województw pomorskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego, gdzie polisa była najdroższa w całym kraju i kosztowała od 665 do 624 złotych.

Jeśli chodzi o trzy najdroższe miasta, w których OC było najdroższe, to tutaj mamy Gdańsk, Wrocław i Warszawę, gdzie kwota składki oscylowała nawet około 750 złotych. W roku bieżącym wysokość składek może być jednak wyższa wszędzie nawet o 50-100 złotych, co spowoduje, że całościowo sama składka będzie już wynosiła naprawdę konkretne pieniądze.

Mało optymistyczne informacje dla kierowców. Podwyżki odczuje praktycznie każdy

drozsze ubezpieczenie oc

Niestety, nie są to zatem dobre informacje dla kierowców. Oczywiście, kwoty OC w zależności od miejsca zamieszkania nieco się od siebie różnią, jednak mimo tego nikt z nas nie lubi podwyżek. Dla jednego 100 złotych w tą czy w tą nie zrobi różnicę, ale z kolei dla drugiej osoby taka podwyżka stanie się jednak odczuwalna. Ostateczne kwoty składek poznamy pewnie już niedługo i od razu was o tym poinformujemy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News