PILNE: Ceny za prąd pójdą znacznie do góry! Co dalej z samochodami elektrycznymi?!

PILNE: Ceny za prąd pójdą znacznie do góry! Co dalej z samochodami elektrycznymi?!

samochód elektryczny otomoto ogłoszenia używane

Podaj dalej

Z informacji przedstawionych w piątek przez „Rzeczpospolitą” wynika, iż możemy spodziewać się kolejnych podwyżek cen prądu i gazu. Z tego co można wyczytać w tamtejszym artykule ceny mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. A przypominamy, że nasz kraj zobowiązał się niejako, że do 2025 przestanie rejestrować nowe auta spalinowe. Co to oznacza dla Polaków?

PILNE: Ceny prądu w całym kraju pójdą gwałtownie do góry! Mamy się czego bać?

samochody elektryczne
fot. pixabay

Ceny wszystkich surowców energetycznych od dłuższego czasu cały czas idą do góry. Ma na to wpływ zarówno ograniczona podaż gazu na rynku, jak i przerwane łańcuchy dostaw surowców. W Polsce i tak aktualnie ceny prądu są najniższe praktycznie w Europie, ale to wynika tylko dlatego, że część krajów UE produkuje prąd z gazu. A na dodatek wiemy, że ceny za dane surowce nijak mają się do tego, ile my zarabiamy jako Polacy.

Już za tydzień Urząd Regulacji Energetyki w naszym kraju ma podjąć decyzję w sprawie taryf za prąd i gaz. Przez to ceny za te surowce mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent, w stosunku do tego, co teraz obserwujemy. A przypominamy, że nasz kraj na niedawnym szczycie COP26 zadeklarował się jasno, że do 2035 zostanie zakazana u nas rejestracja nowych samochodów spalinowych. A czy stać nas będzie na prąd i ładowanie elektryków? To już kolejny przecież problem…

Ciekawe w jaki sposób będziemy ładować samochody elektryczne jak prąd będzie taki drogi…

samochody elektryczne
fot. pixabay

Przypomnijmy, że energii elektrycznej w naszym kraju brakuje już w dzisiejszych czasach – a wydaje się, że z biegiem czasu może być tylko gorzej pod tym względem. Ciekawe zatem jak rząd i kraj będzie chciał rozwiązać temat ładowania elektryków. No cóż, tego dowiemy się pewnie niebawem, ale cała sytuacja nie napawa nas aktualnie niestety optymizmem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News