PILNE: Ceny węgla w Polsce znowu wystrzeliły! Dopłaty do węgla nie będą miały znaczenia?!

PILNE: Ceny węgla w Polsce znowu wystrzeliły! Dopłaty do węgla nie będą miały znaczenia?!

węgiel cena sklep pgg ekogroszek kostka orzech

Podaj dalej

Ceny węgla w europejskich portach ARA znowu mocno podskoczyły – aż do poziomu 324 dolarów za tonę. Rynkowe notowania cen węgla z dnia dzisiejszego nie są dla nas zbyt optymistyczne. Warto jednak podkreślić, że średnie ceny w dalszym ciągu utrzymują stabilną cenę. Jeśli chodzi z kolei o tonę pelletu w sklepach, to jej kwota wynosi aktualnie mniej więcej od 2330 zł do 2730 złotych.

Ceny węgla w Polsce znowu poszły bardzo do góry! Dopłaty nie będą miały znaczenia?!

wegla zabraknie węgiel w piecu
Pixabay

Od początku wybuchu wojny w Ukrainie ceny węgla, jak i zresztą także innych produktów mocno poszły do góry. Przed wybuchem wojny cena węgla notowanego w ARA utrzymywała się przez dłuższy czas na poziomie poniżej 200 dolarów za tonę. Teraz to się zmieniło, co odbiło się oczywiście na cenie tego surowca. Od początku marca cena węgla przekroczyła 400 dolarów za tonę. Teraz, według aktualnego wskaźnika cen, za tonę węgla nalezy zapłacić około 324 dolarów.

Warto podkreślić, że węgiel można aktualnie kupić nieco taniej w Polskiej Grupie Górniczej w sklepie internetowym. Tam jednak wiele osób cały czas szturmuje stronę sklepu, przez co towary dostępne są tam tylko we wtorki i czwartki do wyczerpania zapasów, które jak łatwo można się domyślić, dosyć szybko znikają z tamtejszych półek.

Ceny węgla szaleją, ku rozpaczy Polaków. Co teraz?

węgiel ekogroszek dopłaty
Freepik

Warto dodać, że rząd pracuje jednak nad kwestią dodatku węglowego, który miałby zapewnić uprawnionym osobom zapomogę w wysokości 3 tysięcy złotych. Cały czas jednak projekt ten jest szeroko dyskutowany i nie wiadomo, jak ostatecznie ta sprawa się zakończy. O wszystkim będziemy was na bieżąco informowali.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News