PILNE! Ceny paliwa skoczyły już do ponad 9 zł za litr! Kierowcy nie wiedzą co robić, sytuacja jest dramatyczna!

PILNE! Ceny paliwa skoczyły już do ponad 9 zł za litr! Kierowcy nie wiedzą co robić, sytuacja jest dramatyczna!

nowe paliwo E10 GettyImages

Podaj dalej

Ceny paliwa raz za razem idą do góry, co niepokoi kierowców na całym świecie. Szczególnie niepokojące ceny zaobserwowano w ostatnim czasie w Holandii, gdzie cena paliwa przekroczyła już 2 euro za litr. Dla porównania w Polsce litr paliwa kosztuje około 6 zł za litr, co w przeliczeniu na europejską walutę daje 1,3 euro za litr benzyny. Trzeba przyznać, że to wszystko nie brzmi za bardzo optymistycznie dla kierowców.

Ceny paliwa skoczyły już do ponad 9 złotych za litr! Kierowcy nie wiedzą co mają robić!

diesel paliwo LPG tankowanie

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zarobki w Holandii są znacznie wyższe od tych oferowanych w Polsce. Przeciętny obywatel Holandii zarabia bowiem 2350 euro netto miesięcznie, dzięki czemu każdy obywatel może sobie kupić za swoje wynagrodzenie koło 1200 litrów paliwa. W Polsce ten przelicznik jest bardziej bezlitosny – za średnie wynagrodzenie w naszym kraju możemy sobie zakupić jedynie niecałe 700 litrów paliwa. Różnicę widać zatem gołym okiem.

Mimo tego warto podkreślić, że w przeszłości nigdy wcześniej ceny paliwa w Holandii nigdy nie były aż tak wysokie. Głównym powodem takiej sytuacji w tym kraju ma być wysoka cena ropy na giełdach, co ma znaczny wpływ na sytuację paliwową w tym kraju. Wielu kierowców, aby szukać oszczędności decyduje się specjalnie na wyjazd do Niemiec lub Belgii. Tylko po to, aby zatankować swój samochód i wrócić do kraju. Holendrzy decydują się na taki krok, ponieważ w sąsiednich krajach za litr paliwa płacą oni o 30 centów mniej niż u siebie. Jest zatem spora różnica w cenie.

Szkoda, że my nie mamy takiej możliwości. Musimy radzić sobie niestety sami…

paliwo diesel benzyna

Holendrzy tak często decydują się na wyjazd do innych krajów, że nawet lokalne media zaczęły pisać o tym specjalne artykuły. Szkoda, że my nie mamy takiej możliwości i musimy tankować tylko w naszym kraju. Niestety, biednemu jak zawsze wiatr w oczy…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News