PILNE: Ceny paliw pójdą znacząco w dół! Benzyna i diesel będzie kosztować grosze?

PILNE: Ceny paliw pójdą znacząco w dół! Benzyna i diesel będzie kosztować grosze?

diesel paliwo cena

Podaj dalej

Ceny na stacjach benzynowych w całym kraju idą systematycznie w dół. Po kolejnych podwyżkach cen, kierowcy wreszcie mogą nieco odetchnąć i cieszyć się z chwilowo niższych stawek na stacjach paliw. Czy długo to potrwa? Trudno jednoznacznie powiedzieć, ale od wczoraj obserwujemy pierwsze obniżki na stacjach paliw. Oby tak dalej.

PILNE: Ceny paliw pójdą w dół? Analitycy BM Reflex i e-petrol.pl nie mają żadnych wątpliwości!

lpg-juz-nie-jest-najtansze-paliwo-obniza-technologia
fot. freepik

Póki co ceny spadły głównie na stacjach PKN Orlen, jednak niestety, na innych stacjach, nie obserwujemy jak na razie wielu obniżek. Jeśli chcecie tanio zatankować swoje samochody, musicie udawać się na Orlen. Analityk BM Reflex Urszula Cieślak nie ma jednak dobrych informacji dla kierowców.

Analityk BM Reflex uważa, że nie należy w najbliższych dniach spodziewać się dużego zróżnicowania cen paliwa między stacjami. Te mają teraz mieścić się w granicach nieco poniżej 7 złotych za litr benzyny oraz poniżej 8 złotych za litr oleju napędowego. Swoje trzy grosze w tym temacie dodał też analityk rynku paliw Jakub Bogucki, który uważa, że obniżki w kolejnych dniach pojawią się na stacjach i możemy spodziewać się kilkugroszowych spadków cen paliwa.

Jakie ceny na stacjach benzynowych w Polsce pojawią się w kolejnych dniach?

paliwo-stacja-benzynowa-strajk-2
fot. freepik

Jakich cen można zatem spodziewać się na stacjach w najbliższych dniach? Jeśli zapowiadane obniżki faktycznie będą miały miejsce, można liczyć, że litr benzyny będzie kosztował koło 6,40-6,50 złotego za litr. Oczywiście, nie jest to cena marzeń, zwłaszcza, gdy spojrzymy na sytuacje na stacjach po wprowadzeniu tarczy antyinflacyjnej, ale od czegoś w końcu trzeba jednak zacząć…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News