PILNE: Ceny paliw mogą się ustabilizować! Jest nadzieja dla kierowców w tych trudnych czasach!

Ceny na stacjach benzynowych w ostatnim czasie rosną cały czas do góry. Na szczęście w tych trudnych czasach wreszcie możemy zaprezentować wam nieco bardziej optymistyczne informacje. Otóż, wiele wskazuje na to, że w końcu wzrosty cen benzyna, diesla i LPG wyhamują.

Kierowcy odkryli sposób na tanie paliwo
Podaj dalej

Wzrost cen paliwa wreszcie nieco wyhamuje. Ale czy to jest aby na pewno powód do dużego optymizmu?

diesel benzyna gaz dopłaty do tankowania paliwo ceny
fot. pixabay

Według danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny ogólny wzrost cen i usług w skali całego roku wyniósł aż 6,8 proc. Odczuli to zwłaszcza kierowcy, ponieważ ceny paliwa znacznie poszły do góry. Analitycy mają jednak nadzieję, że to koniec podwyżek i ceny wreszcie się ustabilizują, ku uciesze kierowców.

W porównaniu z wrześniem ceny paliwa podrożały po raz kolejny o ponad 3 procent. Jeśli porównamy ceny benzyny z października minionego roku do tych, jakie obserwujemy aktualnie to kwota podwyżek wynosi aż 33 procent. W ostatnim czasie padł także pomysł obniżenia akcyzy, jednak rząd oczywiście nie zdecydował się na wykonanie takiego kroku.

W połowie listopada możemy być spokojni. Ale tego co będzie później, tego jak na razie nie wie jeszcze nikt

diesel benzyna lpg paliwo

Zdaniem analityków ceny paliwa w najbliższym czasie nieco się ustabilizują. Wszystko dzięki temu, że nastąpił drugi tydzień z rzędu spadek cen ropy naftowej na światowych rynkach. W związku z tym wyhamował nieco wzrost cen hurtowych. W pierwszej połowie listopada nie powinniśmy zatem narzekać na gwałtowne podwyżki cen paliwa.

Przeczytaj również