PILNE: Ceny paliw cały czas spadają. Bardzo do góry idą za to ceny biletów w PKP!

PILNE: Ceny paliw cały czas spadają. Bardzo do góry idą za to ceny biletów w PKP!

przejazd kolejowy fotoradar fotoradary pkp zmiana przepisów (4)

Podaj dalej

Ceny paliwa od dłuższego czasu spadają dzięki tarczom antyinflacyjnym. Niestety, tyle szczęścia nie mają użytkownicy pociągów, ponieważ PKP Intercity postanowiło podnieść ceny biletów za przejazdy koleją. Ceny bardzo się zmienią i musicie nastawić się po prostu na to, że decydując się na jazdę pociągiem, trzeba będzie nieco głębiej sięgnąć do kieszeni.

Coraz wyższe stawki za bilety pociągowe! Czy pasażerowie zdecydują się korzystać z innych środków transportu?

Premier Mateusz Morawiecki podjął dla kierowców decyzję o obniżce stawki podatku VAT na paliwa z 23 procent na 8 procent, dzięki czemu centra litra i benzyny na stacjach benzynowych spadnie nawet o 70 groszy. W dzień wystąpienia premiera Morawieckiego szybko okazało się, że tyle powodów do zadowolenia nie będą mieli użytkownicy pociągów, na których czekają podwyżki cen. Taryfa PKP Intercity zmieniła się dzisiaj, 13 stycznia.

PKP Intercity zdecydowało się na wprowadzenie zupełnie nowego cennika, jeśli chodzi o system opłat za przejazdy pociągami. Po wprowadzeniu w życie nowych cen zlikwidowane zostały bilety weekendowe, z których pasażerowie nie będą mogli już korzystać. Do ich dyspozycji pozostanie jedynie oferta Multiprzejazd, która będzie ważna standardowo w środku tygodnia.

Ceny cały czas idą do góry, a pasażerowie muszą się z tym pogodzić

Przypomnijmy, że wyższe ceny biletów są także już w innych kolejach – mowa tutaj o Polregio, Kolejach Mazowieckich i Dolnośląskich oraz o PKP Szybkiej Kolei Miejskiej, działającej w Trójmieście. Trzeba przyznać, że końcówka starego roku i początek nowego to ciężki czas dla osób, które w przeszłości uwielbiały poruszać się pociągami i traktowały je jako główny środek komunikacji. Aktualne ceny, które zostały wprowadzone po zmianach w PKP Intercity znajdziecie na stronie internetowej kolei.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News