PILNE: Ceny paliw cały czas idą do góry. Kierowcy frustrują się na pracowników stacji paliw!

PILNE: Ceny paliw cały czas idą do góry. Kierowcy frustrują się na pracowników stacji paliw!

stacja-benzynowa-paliwo

Podaj dalej

Ceny paliwa na stacjach benzynowych z dnia na dzień idą cały czas do góry. Wiele wskazuje na to, że już niedługo za litr benzyny będziemy płacić około 8-9 złotych. Jest to fatalne perspektywa dla kierowców, którzy swoją frustracje w ostatnim czasie starają się wyładować na pracowników stacji benzynowych. O czym dokładnie mowa? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Ceny paliw idą cały czas do góry. Kierowcy nie potrafią się z tym pogodzić…

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Do stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom w ostatnim czasie wpłynęło nieco ponad 20 skarg od pracowników, którzy zostali niewłaściwie potraktowani przez klientów. Serwis wiadomoscihandlowe.pl przytoczył wypowiedź prezesa stowarzyszenia, pani Małgorzaty Marczulewskiej na ten temat.

– Stacja paliw to dzisiaj nie tylko miejsce tankowania, ale i często sklep, kawiarnia, restauracja i placówka pocztowa w jednym. Gdy na miejscu pracuje zbyt mała liczba osób to obsługa klientów powoduje frustracje i nieprzyjemne sytuacje. Pojawiają się także sygnały od pracowników, że wysokie ceny generują złość klientów i nawet agresywne zachowania – tłumaczy Marczulewska.

Od początku roku do stowarzyszenia wpłynęło ponad 20 skarg od pracowników stacji benzynowych, którzy skarzą się, jak są traktowani przez kierowców, którzy nie mogą znieść podwyżek cen na stacjach.

Kierowcy są agresywni wobec pracowników stacji paliw z powodu wysokich cen benzyny

diesel benzyna lpg
fot. freepik

– Im wyższe ceny, tym więcej niewybrednych komentarzy, ataków słownych, a nawet ataków agresji. Pracownicy stacji paliw nie są winni temu, że jest wojna, że ropa drożenie czy, że ceny są jakie są, a to oni mają bezpośredni kontakt ze zdenerwowanymi klientami. Wśród zgłoszonych nam spraw bywały wiadomości, że kierowcy wyzywają ich, rzucają polityczne aluzje czy po prostu ostro i wulgarnie komentują, że ceny są tak wysokie. Pojawiały się dość niepokojące groźby, że konkretne stacje należałoby spalić, że jest to globalistyczny spisek i podobne sformułowania. Frustracja klientów jest naturalną reakcją na wysokie ceny, ale pracownicy stacji benzynowych nie mogą być ofiarami tej frustracji. Apelujemy do zarządzających stacjami paliw o dodatkowe zabezpieczenia stacji w monitoring oraz pilnowanie, by na zmianach, szczególnie nocnych, pracowała silniejsza reprezentacja kadry stacji benzynowych – zaznacza Marczulewska.

Jak sami zatem widzicie, wielu kierowców niezbyt dobrze znosi podwyżki cen paliw na stacjach. Trzeba do tego się przyzwyczaić, bo nie widać tutaj jak na razie żadnych symptomów mówiących o tym, że ta sytuacja mogłaby się zmienić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News