PILNE: Ceny LPG od 9 listopada znacznie spadną! Tyle na to czekaliście - wreszcie będziecie tankować gaz prawie za darmo!

PILNE: Ceny LPG od 9 listopada znacznie spadną! Tyle na to czekaliście - wreszcie będziecie tankować gaz prawie za darmo!

Prosty trik, żeby wydawać mniej na Diesel, benzynę i LPG

Podaj dalej

Dobre informacje dla polskich kierowców – Gazprom od piątku rozpoczął napełnianie gazem swoich magazynów na terenie Niemiec. Ceny gazu pójdą zatem w dół, co oznacza spore wytchnienie dla kierowców, którzy w ostatnim czasie nie mogli być zbyt zadowoleni z aktualnie obowiązujących cen paliwa.

Ceny LPG wreszcie wrócą do normy! Wiele przynajmniej na to wskazuje – trochę na to czekaliśmy

Od 1 stycznia 2022 r. duże zmiany dla tankujących LPG

Przypomnijmy, że prezydent Rosji Władimir Putin polecił Gazpromowi już pod koniec października, aby firma wysyłała więcej gazu do europejskich magazynów. Poniedziałkowe notowania kontraktów terminowych na gaz zaczęły zatem spadać. W poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow podkreślił, że Kreml nie widzi żadnych naruszeń w realizowaniu polecenia Putina dot. zapełniania podziemnych zbiorników gazu w krajach europejskich.

Gazprom od poniedziałku ma rozpocząć zatem zwiększania przesyłek gazu do Europy. Do końca pierwszego tygodnia listopada koncern zajmował się zapełnianiem zbiorników w Rosji, aby zaspokoić pobyt na gaz podczas przyszłorocznej zimy. Ceny gazu spadają i pozostaje się tylko z tego cieszyć. Miejmy nadzieję, że zaobserwujemy to podczas wizyty na stacjach benzynowych.

LPG od dłuższego czasu tylko i wyłącznie drożało. Czy wreszcie doczekamy się powrotu normalnych cen na stacjach?

bio lpg paliwo

Od dłuższego czasu LPG na stacjach w Polsce drożało. Ceny dochodziły już prawie do 3,50 zł za litr. Teraz to ma się odwrócić. Miejmy nadzieję, że w nadchodzących tygodniach ceny zaczną wracać do normy. Liczymy, że już od 9 listopada zaczniemy obserwować pierwsze obniżki. Na powrót do normalnych cen trzeba będzie jednak trochę poczekać. Cieszymy się jednak, że docierają do nas pierwsze optymistyczne wieści.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News