PILNE: Ceny LPG idą drastycznie do góry! Fatalne informacje dla kierowców autogazu!

PILNE: Ceny LPG idą drastycznie do góry! Fatalne informacje dla kierowców autogazu!

diesel benzyna lpg ceny paliw

Podaj dalej

W ostatnich tygodniach znacząco wzrastają ceny LPG. Sytuacja jest na tyle krytyczna, że nie brakuje protestów ze strony mieszkańców kraju, którzy domagają się powrotu starych cen autogazu. Cała sytuacja ma miejsce w Kazachstanie, gdzie we wtorek tamtejsze władze ogłosiły częściowe przywrócenie limitów cen na skroplony gaz po wybuchu wyżej wspomnianych protestów.

Ceny LPG drastycznie poszły do góry! Mieszkańcy musieli zacząć protestować, by wróciły stare stawki

lpg autogaz stacja

Wcześniej gaz w Kazachstanie kosztował około 46 groszy za litr. W styczniu cena gazu wzrosła jednak do ceny 1,12 zł za litr, co było gwałtownym wzrostem dla tamtejszych obywateli. Rząd zwołał jednak posiedzenie po licznych protestach i zdecydował się wrócić do starych cen, aby nie narażać się mieszkańcom na kolejne protesty, które zakłócały funkcjonowanie życia obywateli w Ałmatach.

Setki protestujących w ostatnich dniach w miastach Aktau i Żangaozen spędziło noc na placach w celu protestowania odnośnie podwyżek cen. Początkowo protestujący domagali się obniżenia cen gazu, a później ich protesty przerodziły się w żądania o wyplenienie korupcji oraz zmniejszenie bezrobocia. Później strajkujący chcieli nawet ustąpienia rządu, więc można powiedzieć, że wraz z kolejnymi minutami trwania protestu ich żądania były to coraz większe.

Protest rozwijał się dynamicznie – zaczął się w dwóch miastach, a potem przeniósł się do kolejnych

lpg tankowanie samochod

Protest był bardzo dynamiczny, ponieważ po tym jak rozpoczął się on w Żąngaozen i Aktau, później protestować zaczęli także mieszkańcy Ałmatów, Nur-Sułtanu czy Szymkentów. Demostrancji pojawiali się także w innych, mniejszych kazachskich miastach. Mimo tego protest przyniósł zamierzony efekt – gaz w dalszym ciągu będzie dostępny dla tamtejszych mieszkańców po starych cenach, co z pewnością spowoduje duży optymizm u obywateli, którzy mogą być dumni ze skuteczności swoich działań.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News