PILNE: Cena ropy wróciła do normalności?! Można kupić baryłkę nawet za 40 dolarów!

PILNE: Cena ropy wróciła do normalności?! Można kupić baryłkę nawet za 40 dolarów!

putin ropa naftowa

Podaj dalej

W ostatnim czasie wielu kierowców ubolewa, gdy spojrzy na aktualne ceny ropy. Z informacji przedstawionych przez agencję Bloomberg wynika jednak, że Stany Zjednoczone wprowadzają możliwość wprowadzenia pułapu kwotowego w wysokości 40-60 dolarów za baryłkę rosyjskiej ropy. Cały temat jest aktualnei dyskutowany przez władze USA oraz sojuszników.

Cena ropy wróci do normalności? Jest pomysł jak rozwiązać temat ciągłych podwyżek

ropa naftowa surowce rosja
fot. pixabay

Ekspert ośrodka Brookings Institution – David Wessel uważa, że wprowadzenie ograniczeń cenowych ropy do takich stawek za baryłkę umożliwiłby uniknięcie gwałtownego wzrostu cen ropy oraz globalnej recesji. Tego typu działania miałyby zmusić Rosję do sprzedaży surowca dużym nabywcom, takim jak chociażby Indie po znacnzie niższym kursie.

Wessel podkreśla, że wprowadzenie owego limitu mogłoby zapobiec katastrofalnej podwyżce cen, która ma negatywny wpływ na gospodarkę. Oczywiście Rosja może odmówić sprzedawania swojego surowca po niższej ceny lub po prostu obejść przepisy, aby nie musieć zgadzać się na tego typu warunki. Warto jednak pamiętać, że wtedy nabywcy ropy negocjowaliby ceny ropy zaczynając od pułapu cenowego znacznie niższego niż ten, który obowiązuje aktualnie, kiedy to za baryłkę ropy trzeba płacić ponad 100 dolarów.

Cena ropy od dłuższego czasu idzie tylko w górę. Jak temu zaradzić?

rosja ropa unia europejska
fot. freepik

Trzeba przyznać, że jest to jakiś plan na aktualną sytuację. Pytanie tylko, czy uda się go wykonać i co na to wszystko Rosja. Odpowiedzi na te i inne pytania powinniśmy poznać już niedługo. Oczywiście o wszystkim będziemy was na bieżaco informować.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News