PILNE: Benzyna i diesel w Polsce po 4 złote za litr na stałe! Politycy mają nowy pomysł na obniżkę ceny paliw!!

PILNE: Benzyna i diesel w Polsce po 4 złote za litr na stałe! Politycy mają nowy pomysł na obniżkę ceny paliw!!

diesel benzyna stacja

Podaj dalej

Ceny paliwa zdaniem wielu polityków powinny zostać obniżone na stałe, a nie tylko „na chwilę” z powodu wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej. Pomysł na to jak miałoby to wyglądać mają członkowie koła poselskiego Konfederacji, którzy uważają, że wprowadzenie na stałe niższych cen paliwa jest możliwym rozwiązaniem. Jak miałoby to w ogóle wyglądać? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

PILNE: Benzyna i diesel po 4 złote za litr na stacjach w całym kraju na stałe?! To możliwe!

paliwo rodzaje paliwa zniknie ze stacji stacja paliw benzyna diesel
fot. pixabay

Plan na to jak miałoby to wszystko wygląać ma pomysłodawca projektu Witold Stoch z Konfederacji, dla którego sprawa jest bardzo prosta. – Jeśli cena ropy byłaby na niższym poziomie, to końcowa cena paliwa na stacji byłaby odpowiednio niższa. Pod koniec października ubiegłego roku cena hurtowa w rafinerii wynosiła dla PB95-3,07 zł i wtedy cena końcowa wynosiłaby po obniżce 4,08 zł – uważa Wiktor Stoch podczas rozmowy z „Super Expressem”. Podobne zdanie na ten temat ma jego partyjny kolega Artur Dziambor.

– Ten projekt nie jest utopią. Jesteśmy świadomi, że od PiS-u zależy wejście w życie tej ustawy, ale biorąc pod uwagę sytuację, jesteśmy dobrej myśli – dodał poseł Konfederacji.

Pomysł Konfederacji jest bardzo ciekawy. Teraz czekamy na jego realizację i coś więcej niż tylko słowa

diesel benzyna lpg ceny paliw cena paliwa podwyżki
fot. pixabay

Na temat pomysłu posłów Konfederacji wypowiedział się analityk Xelion – Piotr Kuczyński, który uważa, że koncepcja wymyślona przez posłów Konfederacji nie jest zła, natomiast „cały projekt wymaga więcej zaangażowania niż się wydaje”.

– Plus dla Konfederacji, że chcą ludziom obniżyć cenę paliwa na stałe. Jednak obniżenie paliwa wiąże się z tym, że pojawi się w budżecie ubytek. Obniżenie VAT z 23 proc.na 15 proc.jak proponuje Konfederacja jest możliwe, ale trzeba będzie znaleźć pieniądze, aby wypełnić lukę powstałą z obniżenia VAT na paliwo – uważa Piotr Kuczyński.

A wy co o tym wszystkim sądzicie? Jak podoba wam się pomysł posłów Konfederacji? Dajcie nam znać w komentarzach!

źródło: Super Express

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News