PILNE: Będzie kolejny dodatek węglowy! Dostaniecie 2 tysiące złotych dopłaty, kiedy to nastąpi?

PILNE: Będzie kolejny dodatek węglowy! Dostaniecie 2 tysiące złotych dopłaty, kiedy to nastąpi?

kupiły węgiel ale go nie dostały

Podaj dalej

Dodatek węglowy już wystartował. Od ponad miesiąca dzięki temu wnioski o wypłatę dodatku węglowego są już składane do gmin. Warto jednak przypomnieć, że wsparcie ze strony rządu nie kończy się tylko na tym – można niedługo spodziewać się kolejnej dopłaty dla gospodarstw domowych. Kto może ubiegać się o nowe dopłaty na węgiel i jaka będzie wysokość tejże kwoty?

Nowy dodatek węglowy dla Polaków! Kto może się ubiegać i o jaką kwotę chodzi?

Wnioski o dodatek węglowy można składać do 30 listopada 2022 roku do gminy właściwej odpowiadającej na miejsce zamieszkania osoby, która złoży wniosek. Dopłaty do węgla o wartości 3 tysięcy złotych trafią tym samym do gospodarstw, które dokonają zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Niebawem mają pojawić się jednak kolejne dopłaty do węgla. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że pojawi się nowe wsparcie do węgla oraz mechaniznm obniżenia ceny węgla. Można było przeczytać o tym w Polskim Radiu 24.

– Celem jest 1999 zł, plus 1000 zł dopłaty, czyli węgiel po 1000 zł – mówił Kaczyński.

Co sądzicie o dodatku węglowym?

węgiel zima opał
fot. pixabay

Cieszycie się z takiego stanu rzeczy? Czekacie już na kolejny dodatek? Dajcie nam znać w komentarzach, wasze zdanie jest dla nas ważne!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News