PILNE: Będą wyższe opłaty za przegląd techniczny! To już praktycznie przesądzone - zobacz, ile zapłacisz w nowym roku!

PILNE: Będą wyższe opłaty za przegląd techniczny! To już praktycznie przesądzone - zobacz, ile zapłacisz w nowym roku!

przegląd techniczny badanie kontrolne

Podaj dalej

W ostatnim czasie dużo słyszeliśmy o pomysłach podniesienia opłaty za badania techniczne samochodów. Wiele wskazuje na to, że zmiany są już praktycznie przesądzone – z najnowszych doniesień wynika bowiem, że politycy zdecydują się w najbliższych tygodniach, może miesiącach na podniesienie standardowej opłaty za badania techniczne samochodów.

Politycy coraz głośniej rozmawiają o podwyżce cen za badania techniczne samochodów

przegląd techniczny badanie rząd oszustwa gruzy
fot. pixabay

Właściciele SKP od dłuższego czasu skarżą się na trudną sytuację finansową i na to, że ceny za przeglądy techniczne są po prostu za niskie. Dzięki wielu protestom oraz ciągłym nagłaśnianiu tego problemu, wreszcie diagności mogą spodziewać się podwyżek, a co za tym idzie, większych zarobków, jeśli chodzi o badania techniczne pojazdów. Politycy teraz bardziej zainteresowali się tematem i zmiany w materii cen za badania techniczne są już przesądzone.

Paweł Kukiz w ostatnim czasie podkreślił, że badania techniczne w Polsce są najtańsze praktycznie w całej Europie. W przeliczeniu na euro za przegląd naszych samochodów płacimy około 21 euro. W innych krajach te kwoty są o wiele wyższe – w Niemczech za przegląd płaci się od 100 do 120 euro, a w Holandii około 60 euro. Jak sami zatem widzicie, różnice są spore, więc nie ma co się dziwić diagnostom, że chcieliby podwyżek, aby móc funkcjonować w tych trudnych czasach.

Przegląd techniczny to ważna sprawa – czy diagności doczekają się wreszcie upragnionych podwyżek?

Nowe przepisy o przeglądach technicznych jeszcze surowsze
fot. freepik.com

Politycy zwracają również uwagę na fakt, że wiele samochodów porusza się po drogach w naszym kraju bez ważnych badań technicznych. Chcą oni zaostrzenia przepisów w przypadku rutynowych kontroli policji i braku posiadania ważnych badań. Politycy zdają sobie też sprawę, że w dzisiejszych czasach wiele stacji diagnostycznych ledwo funkcjonuje, a podwyżek jeśli chodzi o ceny badań technicznych nie było od 2004 roku. Posłowie wraz z diagnostami chcą, aby nowa cena za badanie techniczne wynosiła 184,50 zł (aktualna kwota jaką płacimy za standardowe badanie techniczne auta osobowego to 98 zł). Sądzicie, że to uczciwa zmiana, czy też jesteście zdania, że to za dużą podwyżka?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News