PILNE: Będą nowe limity prędkości na autostradach! Kierowcy o tym nie wiedzą i będą karani mandatami!

PILNE: Będą nowe limity prędkości na autostradach! Kierowcy o tym nie wiedzą i będą karani mandatami!

autostrada-wypadek-hamulec-rumun

Podaj dalej

W ostatnich miesiącach dużo w internecie można było przeczytać o wprowadzeniu limitów co do prędkości poruszania się samochodów po autostradach. Przepis regulujący prędkość miałby zostać wprowadzony w Niemczech, gdzie aktualnie na większości autostrad nie obowiązują stałe ograniczenia prędkości. Na czym miałoby to polegać i jakich zmian można się spodziewać? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

PILNE: Nowe limity prędkości na autostradach! 130 km/h to absolutne maksimum!

Autostrada A2 Nowy Tomyśl - Świecko
fot. Autostrada Wielkopolska

Wiele wskazuje na to, że w Niemczech zostaną wprowadzone tymczasowe limity dotyczące prędkości na autostradach. Na ich mocy kierowcy mogliby podróżować po autostradach z maksymalną prędkością wynoszącą 130 km/h. Tamtejszy rząd chce też wprowadzenia czasowego limitu prędkości na autostradach. Miałoby to pomóc w oszczędzaniu paliwa – brak ograniczeń prędkości na autostradach miałby w tym przeszkadzać i jest w tym trochę racji.

Serwis Moto Fakty przypomina, że limit miałby być restrykcyjny. Federalny Urząd Środowiska podkreślił, że w przypadku wprowadzenia limitu maksymalnej prędkości 130 km/h na autostradach, możliwe byłoby zaoszczędzenie przez rok około 600 milionów litrów paliwa, co byłoby sporym oddechem dla tamtejszych kierowców.

Niemieccy kierowcy popierają wprowadzenie limitów na autostradach. Pałeczka po stronie rządu

autostrada-wypadek-hamulec-rumun

Serwis mobile.de w ostatnim czasie przeprowadził nawet specjalną sondę na ten temat. Jej wyniki nikogo nie powinny specjalnie dziwić – co czwarty niemiecki kierowca jest przeciwny wprowadzeniu ograniczeń prędkości na tamtejszych autostradach, natomiast 70 procent osób jest za wprowadzeniem tego limitu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News