PILNE: Baryłka ropy będzie kosztować 380 dolarów?! To fatalne informacje dla polskich kierowców!

PILNE: Baryłka ropy będzie kosztować 380 dolarów?! To fatalne informacje dla polskich kierowców!

PILNE: Baryłka ropy będzie kosztować 380 dolarów?! To fatalne informacje dla polskich kierowców!

Podaj dalej

Analitycy JP Morgan Chase & Co nie mają dobrych informacji dla kierowców. Jeśli ich prognozy się spełnią, baryłka ropy może w najbliższym czasie kosztować nawet 380 dolarów, co byłoby fatalną informacją dla wszystkich kierowców, także Polaków. Jeśli Rosja w najbliższym czasie zdecyduje się na odwetowe cięcie wydobycia, na całym świecie zapanuje globalny kryzys paliwowy…

Baryłka ropy będzie kosztować aż 380 dolarów?! Rosja realizuje swoje groźby…

diesel benzyna ceny paliw paliwo ropa
fot. freepik.com – shangarey

Z informacji przedstawionych przez Bloomberg jednoznacznie wynika, że analitycy w ostatnim czasie przesłali klientom notatkę, w której ostrzegli ich przed gwałtownymi wzorstami cen paliw. Cena baryłki może bowiem wynieść nawet 400 dolarów w przypadku spełnienia się najbardziej pesymistycznego scenariusza, co byłoby prawdziwą tragedią. Zmniejszenie dziennych dostaw o 3 mln baryłek przez Rosję spowodowałby wzrost ceny ropy w Londynie do 190 dolarów. W przypadku czarnego scenariusza, czyli spadku o 5 mln baryłek, cena może wynieść rekordowe 380 dolarów.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 4 lipca 2022 roku baryłka ropy BRENT wyceniana jest na 111,4 USD. Z kolei baryłka rosyjskiej ropy Ural w poniedziałek wyceniana jest na 87,75 dolarów, o czym informuje Wprost. Analitycy JP Morgan nie mają wątpliwości, że ewentualne zmniejszenie wydobycia rosyjskiej ropy będzie odpowiedzią ze strony kraju Putina na zaostrzenie sankcji, jakie planują kraje G7.

Rosja nie przestaje grozić innym krajom. Szykuje się globalny kryzys paliwowy

diesel benzyna putin ropa
fot. pixabay

„Najbardziej oczywistym i prawdopodobnym ryzykiem związanym z limitem cenowym jest to, że Rosja może podjąć działania odwetowe poprzez zmniejszenie eksportu. Szczelność światowego rynku ropy jest po stronie Rosji” – tłumaczą analitycy. Jak sami widzicie, sytuacja jest bardzo trudna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News