PILNE! Autostrada A1 i A4 będzie w pełni darmowa dla wszystkich kierowców! Musicie spełnić tylko dwa warunki!!

PILNE! Autostrada A1 i A4 będzie w pełni darmowa dla wszystkich kierowców! Musicie spełnić tylko dwa warunki!!

korki autostrada etoll

Podaj dalej

Świetne informacje dla kierowców! Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że autostrady A1 i A4 będą darmowe dla samochodów osobowych. Żeby nie było jednak tak kolorowo, musicie spełnić określone warunki, aby cieszyć się darmową jazdą. Autostrada A4 i A1 za darmo? Brzmi super!

Autostrada A4 i A1 za darmo dla osobówek!

a4 autostrada

Wszystko dzięki kampanii „elektromobilni”, która realizowana jest przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. W ostatnim czasie patronat nad tym projektem objęły Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz resort infrastruktury. Teraz kierowcy samochodów elektrycznych mają uzyskać kolejne przywileje!

Według projektu w 2021 roku w ramach kampanii zostanie zainaugurowany projekt „Autostrada dla elektromobilności”, dzięki którym samochody elektryczne w Polsce będą zwolnione z opłat za przejazd autostradami A1 i A4.

Robią co mogą, by wypromować elektryki

Nie chcą diesla
Foto Jonathan Nackstrand / AFP

Twórcy kampanii robią co mogą, aby bardziej wypromować w Polsce „elektryki”. Jak wiemy, zakup samochodu elektrycznego daje spore oszczędności rzędu 20 proc. wartości nowego auta przez cały cykl użytkowania. Szkoda tylko, że resorty nie pomyślą o jakimś ukłonie w stronę kierowców benzyniaków, diesla i LPG…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News