PILNE! Andrzej Duda podpisał nową ustawę - spore problemy dla kierowców! Zobacz co się zmieni

PILNE! Andrzej Duda podpisał nową ustawę - spore problemy dla kierowców! Zobacz co się zmieni

Andrzej Duda

Podaj dalej

Jak zapewne już słyszeliście w czerwcu możemy spodziewać się sporych zmian w przepisach ruchu drogowego. Jest to oficjalna wiadomość, bowiem prezydent Andrzej Duda podpisał już ustawę. Kierowcy będą mieli zatem nowe obowiązki. Zobacz, co się zmieni.

Andrzej Duda podpisał ustawę, to koniec

kierowcy sejm ustawa

Andrzej Duda w poniedziałek podpisał nowelizację ustawy przepisów ruchu drogowego. Nowe przepisy dla kierowców przede wszystkim dotyczą obowiązku zwolnienia przed przejściem dla pieszych. Oprócz tego piesi będą mieli również pierwszeństwo tuż przed wejściem na przejście.

Dotychczas piesi mieli pierwszeństwo tylko w przypadku znajdywania się na przejściu. Teraz jednak to się zmieni, co budzi spore kontrowersje wśród kierowców. Nowe obowiązki będą dotyczyły także pieszych – nie będą mogli oni przed przejściem jak i na nim używać smartfonów i tabletów.

Szykują się duże zmiany

Kolejną zmianą w przepisach jest obowiązywanie strefy, w której musimy jeździć 50 km/h w terenie zabudowanym przez całą dobę. Wcześniej w godzinach 23-5 dopuszczalna prędkość wynosiła 60 km/h.

Nowelizacja wpłynie także na tak zwaną jazdę na zderzaku. Kierowcy będą musieli trzymać odstęp wielkości połowy rozwijanej przez nich prędkości za poprzedzającym pojazdem. Przepis nie będzie jednak obowiązywał w trakcie wyprzedzania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News