PILNE: Akcyza na paliwo spada, ale i tak będzie ogromnie wysoka! Czeka nas prawdziwe trzęsienie ziemi?

PILNE: Akcyza na paliwo spada, ale i tak będzie ogromnie wysoka! Czeka nas prawdziwe trzęsienie ziemi?

dystrybutor paliwa

Podaj dalej

Od dzisiaj, czyli od poniedziałku 20 grudnia obowiązuje niższa akcyza na paliwo, o czym was już oczywiście informowaliśmy. Przypominamy, że dodatkowo od 1 stycznia bieżącego roku kierowcy będą mogli cieszyć się z faktu, iż paliwo zostanie zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej. Mimo tego i tak nie mamy dla was zbyt wielu optymistycznych wieści.

Akcyza na paliwo spada. Ale czy mimo wszystko to jest wystarczająco optymistyczna wiadomość dla kierowców?

akcyza paliwo prąd alkohol papierosy
fot. pixabay

Jak dobrze wiecie od 1 stycznia do 31 maja przyszłego roku opodatkowaniu od sprzedaży detalicznej nie będzie już podlegała detaliczna sprzedaż czy to benzyny, czy oleju napędowego czy też gazów, które na co dzień są przeznaczane do napędu silników spalinowych. Ponadto przy kasach na stacjach benzynowych ma być umieszczana dobrze widoczna informacja o obniżeniu podatku akcyzowego na paliwa silnikowego.

Mimo tego kierowcy nie mają raczej zbyt wielu powodów do zadowolenia, a przynajmniej wiele na to wskazuje. Ceny paliw w dalszym ciągu są dosyć wysokie i nie pomagają w tym nawet zapewnienia, że benzyna, diesel czy LPG są najtańsze praktycznie w całej Europie. Mimo tego i tak ceny są odstraszające i wielu kierowców mimo kilkudziesięcio-groszowych obniżek w dalszym ciągu będzie musiało wydawać horrendalne kwoty na paliwo.

Benzyna, diesel i LPG i tak kosztują ponad 5,50 zł za litr. Czy to są dla was przystępne ceny za paliwo?

zamieszki kradzieże paliwo paliwa benzyna diesel
fot. pixabay

Akcyza tak czy siak jest wysoka, podobnie jak ceny paliwa. Kierowcy zastanawiają się, co zrobić, aby ceny wróciły do tych, które obserwowaliśmy jeszcze przed pandemią koronawirusa. Odpowiedzieć na to pytanie nie jest łatwo, jednak jedno jest pewne już teraz – trzeba jak na razie zakasać rękawy i dostosować się do otaczającej nas aktualnie rzeczywistości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News