PILNE: 5 grudnia Google Maps wprowadza innowacyjną funkcje. Kierowcy ją pokochają!

PILNE: 5 grudnia Google Maps wprowadza innowacyjną funkcje. Kierowcy ją pokochają!

google-maps

Podaj dalej

Google Maps to aplikacja, która jest szczególnie ceniona przez polskich kierowców, głównie ze względu na jej uniwersalność. Wielu kierujących jednak nie wie do końca o wszystkich funkcjach, które można znaleźć w tej aplikacji. Jak się okazuje pojawiła się niedawno nowa funkcja, która pozwoli wam określić, czy w danym miejscu będziecie w stanie w łatwy sposób znaleźć dostępne miejsce parkingowe. Jak działa ta funkcja i jak z niej skorzystać na swoim smartfonie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule.

5 grudnia aplikacja Google Maps wprowadza innowacyjną funkcję dla kierowców. Jest ona bardzo pomocna

nawigacja google maps mapy
fot. pixabay

Z informacji przedstawionych przez firmę TomTom jednoznacznie wynika, że w 2021 roku najbardziej zatłoczonymi miastami na całym świecie były Stambuł, Moskwa i Kijów, gdzie były zdecydowanie największe korki ze wszystkich miast. Najmniej korków z kolei było w Mecce, gdzie tamtejsi kierowcy w ogóle praktycznie nie musieli zmagać się z zatłoczonymi ulicami na drogach. Google Maps w swojej aplikacji pokazuje kierowcom natężenie ruchu na danych trasach oraz informuje nas, kiedy najlepiej wybrać się w dane miejsca, by nie spotkać zbyt wielu ludzi. Oprócz tego system pomaga przy doborze miejsca parkingowego.

Jak skorzystać z funkcji, która pomaga, jeśli chodzi o dostępne miejsca parkingowe? To bardzo proste. Podczas konfigurowania swojej nawigacji do nowego adresu w dolnej części ekranu pojawi się wam symbol P, który pozwala rozwinąć dedykowany ekran parkingowy. Symbol na ekranie nawigacji pokazuje kierowcom, jak wygląda sytuacja z miejscami parkingowymi w danym regionie. Oczywiście, system jak to system czasami się myli, jednak wydaje się, że jest to świetna opcja dla kierowców, którzy martwią się o dostępność parkingu w swoich regionach.

Kierowcy mogą sprawdzić natężenie na parkingach. I bardzo dobrze, to wiele nam ułatwi!

Wielu kierowcom korzystanie z tej funkcji umożliwi łatwiejsze dostosowanie swojej trasy, ponieważ wielu z nas zmaga się z problemami z parkowaniem podczas podróży. A warto dodać, że w Google Maps jest jeszcze wiele ciekawych funkcji, które mogą wam się przydać w codziennym życiu. O każdej z nich postaramy się was poinformować, byście byli na bieżąco w tym aspekcie i nic was nie zaskoczyło podczas podróży.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News