PILNE! 26 października wielki strajk na polskich stacjach benzynowych! Tego dnia nie zatankujecie nigdzie!

PILNE! 26 października wielki strajk na polskich stacjach benzynowych! Tego dnia nie zatankujecie nigdzie!

stacja benzynowa

Podaj dalej

No tak, tylko tego nam jeszcze było potrzeba. 26 października kierowcy w Polsce mogą spodziewać się ogromnego strajku na stacjach benzynowych. Kierowcy postanowili wtedy protestować i zachęcają innych, aby ci tankowali swoje pojazdy 25 października, ponieważ 26 października w poniedziałek zamierzają przeprowadzić strajk. Co to oznacza dla kierowców i skąd w ogóle ten pomysł? Już wam tłumaczymy.

26 października wielki strajk na stacjach benzynowych! Kierowcy wtedy nie będą tankowali w ogóle paliwa?!

benzynatankowanie diesel benzyna

Informacje na ten temat są dostępne w mediach społecznościowych. O całej sprawie możemy przeczytać m.in. na fanpage’u na Facebooku „NJSBC Wieliczka”. Tam, jak i na innych profilach, można przeczytać apel, aby 26 października przeprowadzić wielki strajk, który ma być odpowiedzią na ceny na stacjach paliw, które od dłuższego czasu tylko i wyłącznie rosną. Pomysł może i ciekawy, ale czy to ma szanse przynieść jakiekolwiek pozytywne skutki? Trudno powiedzieć.

Kierowcy mają już dosyć podwyżek i chcą pokazać swoje niezadowolenie na aktualne ceny. Przypomnijmy przecież, że aktualnie za litr benzyny i diesla trzeba zapłacić prawie 6 złotych, natomiast LPG już teraz kosztuje praktycznie 3 zł za litr. Z takimi podwyżkami nie mieliśmy do czynienia już od dłuższego czasu, więc po części rozumiemy niezadowolenie kierowców. Trudno jednak sobie wyobrazić, aby taki jednodniowy strajk mógł skłonić władze do zmiany cen. Ale próbować zawsze można. Zobaczymy tylko jaki będzie tego skutek.

Stacje benzynowe przeżyją szok 26 października?! Pomysł ciekawy, ale zobaczymy jak wielu kierowców do niego dołączy

diesel paliwo tankowanie

A wy co o tym sądzicie? Zamierzacie przyłączyć się do tego strajku czy też uważacie, że jest to totalnie bezsensowne? W sumie możliwość zatankowania auta w niedzielę zamiast w poniedziałek to nie jest jakieś wielkie poświęcenie. Warto jednak zastanowić się, czy ta idea po prostu ma jakikolwiek sens. Trudno jest sobie bowiem przecież wyobrazić, aby większość kierowców nagle dołączyła do całej akcji. To chyba jednak nie ten zasięg, aby można było mówić tutaj o akcji na całą Polskę. Będziemy przyglądać się temu pomysłowi i informować was, jeśli dojdą do nas kolejne informacje w tej sprawie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News