PILNE: 24 marca kolejny rekord ceny benzyny na stacjach paliw. Tak źle jeszcze nie było!

PILNE: 24 marca kolejny rekord ceny benzyny na stacjach paliw. Tak źle jeszcze nie było!

stacja paliwa tankowanie

Podaj dalej

Ceny na stacjach paliw od dłuższego czasu szaleją. Notorycznie słyszymy o nowych cenach paliw, przez co ciężko w tym sektorze o jakąkolwiek stabilizację. W obliczu sankcji antyrosyjskich cały czas rosną ceny benzyny na całym świecie. Również w Wielkiej Brytanii, gdzie są one aktualnie najwyższe w całej historii kraju!

PILNE: 24 marca rekord ceny benzyny na stacjach paliw! Tak źle jeszcze nie było!

paliwo ropa ceny
fot. pixabay

Tak źle w Wielkiej Brytanii jeszcze nie było! Aktualnie litr benzyny w tym kraju kosztuje średnio ponad 1,67 GBP, co przekracza już ludzkie granice. Eksperci wypowiadający się w rozmowie z gazetą „The Independent” podkreślają, że olej napędowy także cały czas idzie do góry i kosztuje już na terenie tego kraju 1,79 GBP za litr. Niestety, nie są to dobre informacje dla tamtejszych kierowców.

Eksperci zgodnie także zauważają, że ceny jakie są na stacjach paliw w Wielkiej Brytanii z tygodnia na tydzień biją kolejne rekordy, mimo tego że cena ropy i gazu na rynkach europejskich spada, w porównaniu do tego co było jeszcze na początku marca. Dlaczego zatem tak się dzieje? Tego nie wiadomo, ale kierowcy niebawem mogą spodziewać się kolejnych podwyżek cen paliwa.

Sytuacja w naszym kraju nie jest zbyt optymistyczna. Czekamy wszyscy na lepsze czasy

paliwo ropa ceny
fot. pixabay

Niestety, w Polsce sytuacja również nie jest zbytnio różowa. Wszyscy czekamy na jakieś lepsze wieści w tej sprawie. Tych póki co jednak na próżno szukać i wydaje się, że w aktualnej sytuacji jedyne co może nas uratować, to tylko wyłącznie spokój i cierpliwość, w oczekiwaniu na lepsze czasy. A te w końcu przecież muszą nadejść, bo wiecznie tak drogo nie będzie…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News