PILNE: 21 września policja będzie rozdawać mandaty kierowcom! Musicie być na to gotowi...

PILNE: 21 września policja będzie rozdawać mandaty kierowcom! Musicie być na to gotowi...

PILNE: 21 września policja będzie rozdawać mandaty kierowcom! Musicie być na to gotowi…

Podaj dalej

W dniach 16-22 września bieżącego roku na drogach europejskich rozpocznie się aż tygodniowa akcja funkcjonariuszy policji. W naszym kraju moment kulminacyjny tych działań datowany jest na 21 września, kiedy to drogówka ma zamiar przeprowadzić ogólnokrajową akcję i wtedy będą obowiązywały niezwykle ostre kary dla polskich kierowców. Na co trzeba być gotowym?

21 września policja planuje dużą kontrolę na drogach! Musicie być czujni!

policja dron policyjne drony mandat taryfikator skrzyżowanie przejście dla pieszych

W 2021 roku nasz kraj pod względem liczby śmiertelnych ofiar wypadków na milion mieszkańców zajęliśmy czwarte miejsce od końca, co pokazuje, że problem ten w naszym kraju jak najbardziej mocno istnieje. W najbliższym czasie od 16 do 22 września 2022 roku policje drogowe wezmą udział w akcji Roadpol Safety Days, a celem tej akcji jest sprawienie, by na tych dniach na terenie całej UE nie zginął ani jeden człowiek.

21 września na drogach w naszym kraju ma zostać przeprowadzona niezwykle duża akcja funkcjonariuszy policji, a patrole mają wówczas zwracać uwagę nawet na najmniejsze wykroczenia ze strony kierowców.

„Wszystkie komendy będą organizować specjalne akcje drogowe”

mandat policja grzywna

– 21 września wszystkie komendy będą organizować specjalne akcje drogowe. Działania kontrolne mogą być różne. Może to więc być akcja „Prędkość”, kaskadowe pomiary prędkości czy akcje skoncentrowane na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu. Dodatkowo na drodze krajowej nr 94 będzie działał dron, za pomocą którego policjanci będą obserwowali zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Niestety, wyprzedzanie czy omijanie w takich miejscach wciąż jest dużym problemem – tłumaczy nadkomisarz Joanna Biel-Radwańska z KWP w Krakowie, cytowana przez Autokult.

Kierowcy, jak sami widzicie – musicie zachować czujność!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News