PILNE: 20 grudnia drastycznie spadną ceny paliwa w całej Polsce! Ogromne zmiany na stacjach paliw!

PILNE: 20 grudnia drastycznie spadną ceny paliwa w całej Polsce! Ogromne zmiany na stacjach paliw!

lpg diesel benzyna ceny paliw stacja

Podaj dalej

To już pewne! Eksperci zapowiedzieli w środę, że ceny paliwa na stacjach benzynowych w Polsce wreszcie spadną! Przełomowy moment nastąpi 20 grudnia, kiedy to zaobserwujemy znaczące obniżki na wszystkich stacjach – niezależnie czy mówimy tutaj o benzynie, dieslu czy LPG!

Już 20 grudnia ogromne zmiany na stacjach benzynowych! Ceny paliw w całej Polsce znacznie spadną!

diesel benzyna gaz dopłaty do tankowania paliwo ceny
fot. pixabay

20 grudnia ma zostać zmniejszona akcyza, która pozwoli na obniżkę cen paliw o nawet 30 groszy na litrze. Ceny pójdą w dół w zależności od rodzaju paliwa. Co to oznacza dla kierowców? Przede wszystkim to, że benzyna na przykład ustabilizuje się na poziomie ceny 5,80 złotych za litr tego paliwa.

Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki pod koniec listopada ogłosił złożenie projektu tarczy antyinflacyjnej o wartości do 10 miliardów złotych. Tarcza składa się z takich elementów jak obniżki cen paliw silnikowych, obniżki cen gazu, niższy VAT oraz obniżki kosztów energii elektrycznej i podstawowych produktów spożywczych. Pierwsze zmiany w ramach programu zostaną wprowadzone już 20 grudnia.

Rząd chce sprawić, by żyło nam się nieco łatwiej w tych trudnych czasach. Miejmy nadzieję, że tak będzie

paliwo diesel benzyna

Ponadto rząd od 20 grudnia do 20 maja przyszłego roku planuje obniżyć wysokość akcyzy do minimalnego poziomu, jaki jest dopuszczalny w Unii Europejskiej. Od 1 stycznia do 31 maja przyszłego roku paliwa mają być także zwolnione z konieczności odprowadzania podatku od sprzedaży detalicznej. Miejmy nadzieję, że te zmiany pozwolą nam trochę odciążyć nasze kieszenie od płacenia tak horrendalnych stawek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News