PILNE: 16 stycznia zakaz jazdy samochodem w Polsce?! Możecie dostać ogromne mandaty!

PILNE: 16 stycznia zakaz jazdy samochodem w Polsce?! Możecie dostać ogromne mandaty!

mandat policja kontrola drogowa

Podaj dalej

Poniedziałek 16 stycznia nazywany jest Blue Mondayem, bowiem jest to najbardziej depresyjny dzień w 2023 roku. Wielu kierowców nie powinno tego dnia wsiadać do samochodów i udawać się na drogi, bowiem z powodu stresu i nerwów możemy doprowadzić do wielu niefortunnych zdarzeń na drodze.

16 stycznia lepiej nie wsiadaj do samochodu. Narazisz się na wypadek!

– Taki scenariusz jest prawdopodobny, ale zwykle wtedy, kiedy oczekujemy, że Blue Monday dotyczy właśnie nas. Stres o różnorodnym podłożu, zmęczenie, osłabienie czy problemy zawodowe lub prywatne przy niekorzystnych warunkach pogodowych mogą w tym okresie nakładać się na siebie stając się wyjątkowo uciążliwe – mówi dr Ewa Odachowska-Rogalska, psycholog z Instytutu Transportu Samochodowego, cytowana przez serwis Moto Fakty.

Obciążenie emocjonalne ma duży wpływ na kierujących, którzy z tego powodu mają problem z rozkojarzeniem, co ma wpływ na bezpieczeństwo każdego z nas.

Tego dnia kierowcy powinni nie wsiadać do samochodu. Zadbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych

– Niewątpliwie wiele zależy od nastawienia. Jeśli spodziewamy się trudności, to często one się pojawiają, niejako na własne życzenie. Dlatego kluczowe jest myślenie pozytywne, dbałość o kondycję psychiczną i fizyczną, które stanowią wyzwanie, ale pozwalają na budowanie dobrych nawyków, także tych za kierownicą, bo kierowcy zwykle kalkulują prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku na podstawie swojego własnego zachowania i jego efektów – dodaje psycholog transportu ITS.

Jak sami zatem widzicie, w Blue Monday warto zrezygnować z jazdy samochodem, jeśli mamy nastrój depresyjny. W ten sposób zaoszczędzimy problemów sobie, jak i innym potencjalnym uczestnikom ruchu drogowego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News