PILNE: 16 listopada ogromne zmiany na stacjach paliw w całej Polsce - zmieni się wszystko - benzyna, diesel i LPG!

PILNE: 16 listopada ogromne zmiany na stacjach paliw w całej Polsce - zmieni się wszystko - benzyna, diesel i LPG!

ceny paliw paliwo diesel benzyna ropa naftowa brent

Podaj dalej

Już od wtorku 16 listopada na stacjach benzynowych w naszym kraju dojdzie do ogromnych zmian. Zmieni się praktycznie wszystko, więc już teraz wolimy was o tym poinformować. Mowa tutaj zarówno o benzynie, dieslu, jak i LPG, dlatego też zmiany, jeśli chodzi o paliwo będą naprawdę ogromne. Zapoznajcie się z tym co się zmieni na polskich stacjach benzynowych.

16 listopada ogromne zmiany na polskich stacjach benzynowych. Zmieni się praktycznie wszystko!

zamieszki kradzieże paliwo paliwa benzyna diesel
fot. pixabay

Już pod koniec ubiegłego miesiąca informowaliśmy was, że 16 listopada czekają nas spore zmiany na stacjach benzynowych. Mowa tutaj o wprowadzeniu do dystrybutorów nowego paliwa. Chodzi oczywiście o paliwo zimowe, które od jutra będziecie tankowali na pobliskich stacjach. Przypomnimy wam jeszcze raz, jakie zmiany na was będą czekały.

Od 16 listopada do końca lutego temperatura CFPP nie będzie mogła być wyższa niż -20 stopni Celsjusza. Przypomnijmy, że aktualnie w dystrybutorach znajduje się paliwo przejściowe, którego temperatura nie jest wyższa od -10 stopni Celsjusza. Jest to zatem spora zmiana, która jest ważna szczególnie dla kierowców samochodów z silnikiem typu diesel.

Bardzo ważne wiadomości dla posiadaczy benzyniaków i dieslów. Szykujcie się na wizytę na stacji!

diesel tankowanie paliwo

Od 16 listopada benzyna sprzedawana na stacjach będzie musiała mieć prężność par zawierającą między 60 a 90 kPa. Dla osób niezaznajomionych z tematem przypominamy, że benzyna o większej prężności par charakteryzuje się większą lotnością, co ma wpływ na łatwiejszy rozruch samochodu przy niskich temperaturach. Zachęcamy was do odwiedzenia stacji benzynowych w najbliższych dniach, aby zatankować sobie nowe, zimowe paliwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News