PILNE: 16 listopada ogromne zmiany na stacjach paliw w całej Polsce! Zmieni się wszystko - benzyna, diesel i LPG!

PILNE: 16 listopada ogromne zmiany na stacjach paliw w całej Polsce! Zmieni się wszystko - benzyna, diesel i LPG!

e10-fuel-nowe paliwo ostrzeżenie

Podaj dalej

Kierowcy, zapamiętajcie dokładnie sobie tę datę – 16 listopada. To właśnie wtedy możecie spodziewać się ogromnych zmian na stacjach benzynowych. Zmieni się praktycznie wszystko – benzyna, diesel i LPG. Zmiany będą bardzo duże i lepiej, abyście się z nimi na spokojnie zapoznali.

16 listopada ogromne zmiany na stacjach paliw w całej Polsce! Zmieni się praktycznie wszystko, zobacz co dokładnie

diesel benzyna gaz dopłaty do tankowania paliwo ceny
fot. pixabay

Nowe paliwa na polskich stacjach pojawią się 16 listopada. Wszystko po to, aby dane paliwo było odpowiednie do danej pory roku panującej na zewnątrz. Szczególnie ważne jest to dla kierowców samochodów typu diesel. Właściciele polskich stacji paliw w odpowiednim momencie starają się zatem dostarczać swoim klientom paliwa dostosowane do zmieniających się pór roku.

Od 1 października na stacjach oferowane jest paliwo przejściowe. To zmieni się jednak 16 listopada. Właśnie wtedy pojawi się paliwo zimowego. W okresie od 16 listopada do 15 kwietnia na stacjach benzynowych temperatura zablokowania zimnego filtra nie będzie wyższa niż -20 stopni Celsjusza. Dla porównania aktualnie w dystrybutorach płynie substancja, której wartość nie jest wyższa niż -10 stopni.

W dystrybutorach będzie płynąć zupełnie nowe paliwo. Lepiej się na to odpowiednio przygotujcie, by nie było zaskoczeń

paliwo pusty bak
freepic

Pamiętajcie zatem, że od 16 listopada w dystrybutorach będzie zupełnie inne paliwo. Zapiszcie sobie tą datę i dokładnie ją zakodujcie. Paliwo, które zostanie wprowadzone w połowie listopada będzie obowiązywało na stacjach aż do połowy kwietnia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News