PILNE: 11 lutego ceny paliw zaskoczą polskich kierowców. Te nowe ceny to jakaś kpina!

PILNE: 11 lutego ceny paliw zaskoczą polskich kierowców. Te nowe ceny to jakaś kpina!

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw od początku tego roku są tematem numer jeden, jeśli chodzi o rozmowy wielu z nas. Nic w tym dziwnego – obawiamy się podwyżek paliwa, bowiem od ubiegłej niedzieli obowiązuje unijne embargo na produkty naftowe z Rosji. Mimo tego póki co ceny paliw nie były zbyt wygórowane, a kierowcy mogli się cieszyć, że w miarę suchą stopą przechodzą przez całą sytuację. Jak to będzie jednak wyglądało w kolejnych dniach? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie rzecz jasna w naszym artykule.

Ceny paliw od początku roku dręczą kierowców. Jak wygląda aktualna sytuacja na rynku paliwowym?

Branża paliw zapewnia, że jest odpowiednio przygotowana do odcięcia się od dostaw z Rosji. W mijającym tygodniu kierowcy nie odczuli w związku z tym gwałtownych zmian cen paliw na stacjach. Niektóre paliwa są nawet tańsze niż jeszcze niedawno.

„Zmienność cen na hurtowym rynku paliw w ostatnich dniach była ograniczona, z lekką przewagą obniżek. W porównaniu do początku lutego 95-oktanowa benzyna potaniała o 104,60 zł i jej średnia cena wynosi aktualnie 5301,00 zł/metr sześcienny. Notowania diesla spadły w tym samym okresie o 233 złote i 1.000 litrów tego paliwa jest dzisiaj wyceniane na 5804,60 zł. Drożejąca ropa naftowa i utrzymująca się słabość złotówki w relacji do dolara może jednak w najbliższych dniach odwrócić tę korzystną dla kierowców tendencję” – czytamy w analizie zamieszczonej w serwisie MotoFakty.

Kierowcy mogą cieszyć się między innymi z wyraźnej obniżki ceny oleju napędowego, który w tym tygodniu kosztuje około 7,54 zł za litr, co jest spadkiem o 11 groszy względem poprzedniego miesiąca. Serię podwyżek udało się też przerwać autogazowi, który aktualnie kosztuje około 3,23 złotego. Benzyna Pb95 z kolei wyceniana jest jak na razie na około 6,68 złotego za litr.

Kierowcy, tankujcie paliwo, póki są takie ceny! Kto wie, jak to będzie wyglądało za niedługo…

benzyna diesel paliwo ceny paliw
fot. freepik.com – lucigerma

„Prognozy dla detalicznego rynku paliw na najbliższe dni nadal są optymistyczne. Przewidywane przedziały dla poszczególnych gatunków paliw na kolejny tydzień lutego wyglądają następująco: 6,60-6,71 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla oleju napędowego 7,44-7,56 zł/l, a dla autogazu 3,17-3,25 zł/l” – tłumaczy Grzegorz Maziak z e-petrol.pl, cytowany przez MotoFakty.

Jak sami zatem widzicie ceny paliw w nadchodzących dniach, jak i przyszłym tygodniu powinny być dla was łaskawe. Korzystajcie z tego i tankujcie benzynę, diesel i autogaz, bo kto wie jakie ceny pojawią się przy dystrybutorach chociażby pod koniec przyszłego miesiąca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News