PILNE: 1 czerwca stacje benzynowe obniżą ceny paliw! Fantastyczne informacje dla kierowców, wracamy do normalności!

PILNE: 1 czerwca stacje benzynowe obniżą ceny paliw! Fantastyczne informacje dla kierowców, wracamy do normalności!

stacja-benzynowa-paliwo

Podaj dalej

Od 1 czerwca ostanie obniżony na trzy miesiące podatek energetyczny. Dzięki temu niemieccy kierowcy będą mogli zaoszczędzić aż 35 centów na litrze benzyny oraz 17 centów na oleju napędowym. To z pewnością dla nich świetna wiadomość w tych trudnych czasach, w jakich przyszło nam żyć.

PILNE: 1 czerwca stacje benzynowe obniżą ceny paliw. Fantastyczne informacje dla kierowców!

paliwo węgry zatankować
fot. freepik

Obniżka będzie obowiązywała już od północy w środę 1 czerwca na terenie całych Niemiec. Możliwe jest, że obniżka będzie nieco mniejsza, ponieważ 29 maja niemal 6 tysięcy stacji paliw zlokalizowanych na terenie Niemiec podniosło ceny benzyny nawet o dziesięć centów. Niektóre stacje zdecydowały się na podwyżki o 20 centów, po to, aby zabezpieczyć się na czas obniżek cen przez rząd.

Stowarzyszenie ADAC poinformowało, że średnia cena za litr oleju napędowego na terenie Niemiec wyniosła w poniedziałek 30 maja 2,03 euro. Średnia cena za litr benzyny E10 wynosi z kolei 2,13 euro. Wprowadzenie obniżek sprawi, że kierowcy będą mogli tankować paliwo po w miarę znośnych cenach, co sprawi, że poczują nieco ulgę w portfelu w tych trudnych czasach.

Eksperci ostrzegają przed szturmem na stacje paliw w środę 1 czerwca 2022 roku

paliwo benzyna diesel
fot. freepik

Serwis e-petrol.pl przypomina także, że niemiecki związek stacji benzynowych ostrzega wszystkich kierowców przed chaosem, jaki może mieć miejsce na tamtejszych stacjach 1 czerwca. Wówczas paliwo będzie tańsze, a kierowcy na pewno szturmowo będą podjeżdżali na stacje benzynowe.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News