Pijany mężczyzna wszedł pod samochód. Sąd uznał, że winny temu był kierowca!

Pijany mężczyzna wszedł pod samochód. Sąd uznał, że winny temu był kierowca!

piwo bezalkoholowe

Podaj dalej

Niecodzienny wyrok zapadł w sądzie w Biłgoraju. Jeden z pijanych mężczyzn wszedł wieczorem na jezdnię w miejscu do tego niedozwolonym i został finalnie potrącony przez samochód. Sąd uznał, że to właśnie kierowca był winny takiemu stanu rzeczy, mimo że prowadzący pojazd był trzeźwy i jechał prawidłowo, z dozwoloną prędkością.

Szokujący wyrok Sądu Rejonowego w Biłgoraju. Tego jeszcze nie grali!

taryfikator mandat mandaty wysokość cena grzywna jazda pod wpływem alkohol
fot. pixabay

Do zdarzenia doszło dwa lata temu w miejscowości Sól. Pieszy Jerzy K. wszedł na jezdnię w niedozwolonym miejscu, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 2,5 promila w organizmie i nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych w momencie zdarzenia. Nic dziwnego zatem, że samochód mógł go nie zauważyć, dla sądu jednak nie były to wystarczające okoliczności, by uniewinnić mężczyznę.

Pijany mężczyzna zaczepił o lusterko przejeżdżającego samochodu. Z urazami kończyn Jerzy K. trafił do szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy i poruszał się po drodze prawidłowo i z dozwoloną prędkością. Sąd uznał jednak, że kierowca był winny spowodowania tego wypadku!

Niektóre wyroki są totalnie niezrozumiałe dla społeczeństwa…

fot. pixabay

– Sąd uznał oskarżonego za winnego, wymierzył mu 2 tys. zł grzywny i obciążył oskarżonego kosztami procesu, które wyniosły 5 tys. zł. Czyli 7 tysięcy zł w sumie. Opinia biegłych wskazuje, że pieszy wtargnął. Nie uważam, że wyrok jest kompromitacją sądu – poinformował prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju, Zbigniew Łupina. Jak sami zatem widzicie, niektóre decyzje sądu są całkowicie niezrozumiałe dla otoczenia…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News