Pasy bezpieczeństwa w aucie są obowiązkowe czy nie? Rozwiewamy fakty i mity, tego się nie spodziewaliście!

Pasy bezpieczeństwa w aucie są obowiązkowe czy nie? Rozwiewamy fakty i mity, tego się nie spodziewaliście!

Pasy bezpieczeństwa

Podaj dalej

Temat pasów bezpieczeństwa w samochodzie jest od dłuższego czasu poruszany w szeroko pojętym świecie motoryzacyjnym. Wiemy, że ich zapinanie wielokrotnie uratowało życie setkom tysięcy ludzi. Mimo tego w dalszym ciągu w internecie można przeczytać wiele „mitycznych” informacji na temat pasów. Poznajcie fakty i mity na temat pasów bezpieczeństwa!

Pasy bezpieczeństwa mogą uratować wam życie! Nie zapominajcie o tym, bo jest to niezwykle istotne

pasy-bezpieczenstwa-szokujace-wyznanie

Z badań przedstawionych przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jednoznacznie ynika, że pasy bezpieczeństwa redukują ryzyko śmierci w wypadku o niemal 45 procent! Tym samym razem z poduszką powietrzną ryzyko śmierci redukowane jest o 50 procent! Dlatego też zapinanie pasów podczas jazdy jest szczególnie ważne, a warto pamiętać, że za ich niezapięcie grozi mandat w wysokości 100 złotych oraz dwa punkty karne. Dodatkowo, kierowca może narazić się na wyższy mandat w kwocie 100 zł i 4 punkty karne, jeśli któryś z pasażerów nie będzie miał zapiętych pasów.

Bardzo często w internecie można przeczytać, że w przypadku zapiętych pasów można mieć problem z wydostaniem się z płonącego samochodu. Warto więc zatem w tym momencie wyjaśnić, że mało wypadków drogowych wiąże się z pożarem auta. A nawet jeśli do takiego by doszło, to nie ma co dramatyzować – z pewnością poszkodowanym udałoby się wydostać z wnętrza pojazdu. Nie mamy co do tego wątpliwości.

Pasy bezpieczeństwa – rozwiewamy mity na ten temat

Pamiętajcie, że zakładanie pasów bezpieczeństwa dotyczy nie tylko osób siedzących z przodu, ale też tych z tyłu. Z badań wynika, że prawie 50 proc. pasażerów podróżujących z tyłu podczas podróży nie zapina pasów bezpieczeństwa. A pamiętajcie, że takie osoby są tak samo narażone na obrażenia jak osoby z przodu. Nie powielajcie tego mitu i miejcie to na uwadze, bo w przeciwnym razie może dojść do naprawdę dużej tragedii..

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News