Paliwo w ciągu roku podrożało o 20 procent! Mimo tego, zużycie benzyny także wzrasta...

Paliwo w ciągu roku podrożało o 20 procent! Mimo tego, zużycie benzyny także wzrasta...

ceny paliwo diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Zużycie paliwa w ubiegłym roku wzrosło o 7 procent w porównaniu do danych z 2020 roku. Jak widać zatem wyższe ceny benzyny, diesla i LPG nie odstraszają kierowców, którzy w dalszym ciągu regularnie pojawiają się na stacjach paliw, by tankować swoje pojazdy. A warto pamiętać, że w ciągu roku ceny benzyny i diesla wzrosły o ponad 20 procent, natomiast ceny autogazu o 30 procent.

Paliwo w ciągu roku podrożało o 20 procent! Tak źle jeszcze nie było…

Polski bon na paliwo już jest!
fot. freepik.com – demanna

– Ten rok był pełen ważnych wydarzeń – ze względu na związane ze zniesieniem ograniczeń pandemicznych odbicie gospodarcze w Polsce nastąpił wzrost zużycia paliw. W zeszłym roku, mimo wyższych cen, zużycie paliw w naszym kraju zwiększyło się o 7 proc. w stosunku do 2020 r – tłumaczy prezes Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego – Leszek Wiwała, cytowany przez serwis Interia.

Z raportu przedstawionego przez POPiHN jednoznacznie wynika, że polski sektor paliw zanotował wzrost sprzedaży, mimo podniesienia cen poszczególnych paliw.

– Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego przewidywała wzrosty cen detalicznych paliw silnikowych na 2021 r., jednak ich dynamika była wyższa niż prognozowana. W 2021 r. ceny benzyny i oleju napędowego wzrosły o ponad 20 procent, natomiast w przypadku autogazu wzrost był jeszcze wyższy, bo o ponad 30 proc. Pewnie ten trend będzie utrzymany również w roku 2022 – tłumaczy dyrektor ds. analiz rynku paliw POPiHN – Krzysztof Romaniuk.

„Taniej już było” – eksperci nie mają wątpliwości, co do aktualnej sytuacji na rynku paliw

paliwo-nowe-przepisy
fot. freepik

Eksperci nie mają wątpliwości, że nie ma co spodziewać się w najbliższym czasie obniżek cen paliwa. Wszystko z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę, która miała duży wpływ na rynek paliw w naszym kraju. Pozostaje nam zatem przyzwyczaić się do wysokich cen i jakoś nauczyć się żyć w tych trudnych czasach…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News