Paliwo kończy się na stacjach, bankructwo coraz bardziej zagląda w oczy! Rząd zamierza rozpocząć rozmowy z Putinem!

Paliwo kończy się na stacjach, bankructwo coraz bardziej zagląda w oczy! Rząd zamierza rozpocząć rozmowy z Putinem!

diesel benzyna ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Z powodu wojny w Ukrainie wiele krajów zmaga się z coraz poważniejszym kryzysem paliwowym. Paliwo jest najdroższe od wielu lat, przez co nie każdego stać na regularne tankowanie. Sri Lanka jest już na tyle zdesperowana, że tamtejsze władze zamierzają w najbliższym czasie wysłać swoją oficjalną delegację do Rosji, aby negocjować umpwy naftowe. Kraj jest blisko bankructwa i aktualnie nie ma praktycznie już żadnych rezerw paliwa.

Paliwo kończy się na stacjach, sytuacja jest coraz trudniejsza w całym kraju

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com – RobertBodnarT

Sri Lanka ma bardzo poważny kryzys paliwowy, który skłonił władze tego kraju do rozpoczęcia rozmów z Rosją na temat dostawy paliwa. Z informacji przedstawionych przez BBC wynika, że tamtejsze rezerwy paliwa w kraju wystarczą maksymalnie na jeden dzień.

Kraj już wprowadził ograniczenia na sprzedaż paliwa, przez co sytuacja tamtejszych kierowców robi się coraz bardziej trudna. Sri Lanka wcześniej kupowała ropę w Rosji – warto pamiętać, że ten kraj nie jest objęty zakazem kupowania rosyjskich surowców, ten bowiem dotyczy tylko i wyłącznie krajów Unii Europejskiej.

Sri Lanka znalazła się w mało komfortowej sytuacji…

ceny paliw paliwo
Freepik

Rosyjska ropa wydaje się być zatem również i teraz jedynym ratunkiem dla Sri Lanki. – Jeśli uda nam się uzyskać ropę z jakichkolwiek innych źródeł, zrobimy to. W przeciwnym razie będziemy musieli ponownie udać się do Rosji – tłumaczy premier Sri Lanki w rozmowie z agencją AFP, co cytuje serwis Wprost na swoich łamach.

Sri Lanka już od dłuższego czasu wyczerpała swoje rezerwy walutowe i podkreśliła oficjalnie, że nie jest aktualnie regularnie spłacać długów zagranicznych. Gospodarka tego kraju bardzo mocno ucierpiała podczas pandemii koronawirusa. Z powodu braku zapasów w obcej walucie i szybko rosnącej inflacji, w tamtym kraju wprowadzono ogromny wzrost cen leków, czy też paliwa. Mimo tego sytuacja w dalszym ciągu jest dramatyczna i cały obraz atmosfery panującej wobec tego kraju zwiastuje prawdziwą tragedię.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News