Oto najczęściej kradzione samochody w Polsce. Jesteś posiadaczem jednego z nich? Miej się na baczności!

Oto najczęściej kradzione samochody w Polsce. Jesteś posiadaczem jednego z nich? Miej się na baczności!

Najczęściej kradzione auta w 2019 roku

Podaj dalej

Z najnowszych raportów jednoznacznie wynika, że w ubiegłym roku złodzieje ukradli aż 7 tysięcy samochodów w naszym kraju. Jest to liczba porównywalna do tej, którą obserwujemy już od wielu lat. Zastanawiacie się, jakie samochody były najczęściej kradzione przez złodziei? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule, miejcie się na baczności!

To najczęściej kradzione samochody w Polsce! Jesteś ich posiadaczem? Musisz mieć się na baczności!

fot. pixabay

Z wyników badań przedstawionych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR wynika, że w Polsce w ubiegłym roku zgłoszono łącznie kradzież 7098 samochodów. Jest to liczba porównywalna do tej, którą obserwowaliśmy w ubiegłych latach – w 2020 roku skradziono bowiem 6910 pojazdów, a w 2019 roku – 6978 samochodów. Jest to dużą liczba, jednak stabilna, w związku z czym można powiedzieć, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, że jest w tym pewna stabilizacja.

W zeszłym roku złodzieje najczęściej kradli samochody marki Toyota – aż 950 sztuk pojazdów zniknęło z polskich dróg. Na drugim miejscu znalazło się Audi – 685 skradzionych samochodów, a podium zamknęło BMW z 522 skradzionymi samochodami. Na dalszych lokatach znalazły się takie marki jak Volkswagen, Hyundai, Mercedes, Renault i Mitsubishi – jesteście zaskoczeni takimi wynikami rankingu, czy jednak było to do przewidzenia?

Toyota i Hyundai na czele zestawienia. Pamiętajcie, złodzieje nie śpią!

samochod kradziez policja

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o poszczególne modele samochodów znalazły się dwa bestsellerowe modele Toyoty (Corolla i RAV4) oraz SUV Hyundaia. Wysoko sklasyfikowane zostało także Mitsubisji Outlander i Audi A4 i A6 oraz BMW serii 5. Te pojazdy były najczęściej „wybierane” przez złodziejów. Jeśli jesteście zatem w ich posiadaniu, miejcie się na baczności – złodzieje nie śpią!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News