"Zimówki" wrócą do łask kierowców? Bezpieczeństwo zimą to podstawa!

"Zimówki" wrócą do łask kierowców? Bezpieczeństwo zimą to podstawa!

Podaj dalej

Opony zimowe w ostatnim czasie „cieszą się” coraz niższą popularnością. Wskazują na to między innymi statystyki sprzedaży. W ubiegłym roku spadki sprzedaży opon zimowych sięgały nawet 13 procent! Ale czy słusznie? Naszym zdaniem tylko one mogą zagwarantować odpowiednie bezpieczeństwo zimą.

Opony zimowe przeżyją renesans?

opony zimowe 1

Wszystko wskazuje na to, że kierowcy wolą teraz stawiać na opony całoroczne, których sprzedaż wzrosła aż o 48,4 procent! Udział opon całorocznych w ogólnej sprzedaży wzrósł nawet do 16 procent. Kierowcy często stawiają też na opony klasy premium, co pokazuje, że zaczęli doceniać bezpieczeństwo na drodze, które bardzo często zależy od dobrze dobranych opon.

Spadek kupna opon zimowych może martwić. Jak dobrze wiemy, tylko odpowiednie ogumienie jest nam w stanie zagwarantować należyte bezpieczeństwo podczas zimy. Kierowcom polecamy zakup „zimówek”, które znacznie lepiej sprawdzą się od opon całorocznych w trudnych, mroźnych warunkach.

Pandemia odbiła się również na oponach

opony-zimowe-wymiana

Branża oponiarska 2020 roku nie zaliczy do udanych. Skutki pandemii odbiły się również na nich. Opony na montaż fabryczny zanotowały spadek o 23 procent w przypadku osobówek i 18 proc. w przypadku ciężarówek. Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowe i kolejnej zimy kierowcy będą częściej stawiać na niezawodne „zimówki”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News